به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛سیدعلی حسینی ظهر امروز در جمع تعدادی از مسئولان مجمع اقشار بسیج در اتاق جلسات ناحیه مقاومت بسیج نیشابور، اظهار داشت: مجمع اقشار بسیج یک اتاق فکر برای اعتلای بسیج و مجموعه‌های دیگر اداری است تا بتواند با ارائه راهکار و تجمیع توان عملیاتی، آثار مطلوبی برای شهرستان ایجاد کند.

وی افزود: باید تجربه‌های کمیته امداد نیشابور در روستاهای چاه‌نسر و شوررود درخصوص ایجاد نیروگاه‌های خانگی بررسی و بازیابی شود تا از این طریق بتوان برای اقشار محروم روستایی، درآمد ثابت ایجاد و عملا به مرور آنها را خودکفا کرد.

فرمانده بسیج نیشابور با بیان اینکه در هفته بسیج امسال تغییراتی را که درخصوص گشت‌های بازرسی بسیج به‌عمل آمده است اجرایی و عملیاتی می‌کنیم، گفت: باید به سمت راه‌حل‌هایی برویم که منجر به مدیریت خانواده‌ها در میزان مصرف آب، برق و گاز شود.

حسینی تاکید کرد: بسیج باید با استفاده از ظرفیت تبلیغاتی خود در نگاه به کالای ایرانی و فرهنگ‌سازی در این‌باره اقدام کند.

وی با تاکید بر مصرف تولید داخلی، تصریح کرد: مایه تاسف است که به‌خاطر عدم خرید مردم، انبار کارخانه‌جات و سردخانه‌های داخلی پر از کالای تولیدی است و بر عکس عده‌ای از مردم، خرید کالای خارجی را به خرید کالای داخلی ترجیح می‌دهند.

فرمانده بسیج نیشابور با اشاره به اینکه سه سال است به‌خاطر روی دست ماندن برخی میوه‌های تولیدی باغداران نیشابور، موز نخریده که وارداتی است، خاطرنشان کرد: اگر در مجموعه حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج برای مصرف جلسات کسی محصول خارجی چون موز و لوازم تحریر وارداتی بخرد، تخلف کرده و باید هزینه آن را خود بپردازد.

حسینی یادآور شد: در نقاطی که روحانی نداریم، آسیب‌های اجتماعی بیشتر است در حالی که حضور روحانی در مناطق سبب ترویج امر به‌معروف و نهی از منکر و سایر آثار مثبت فرهنگی می‌شود.

انتهای پیام/