به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛سید جواد حسینی اظهار کرد: بزرگترین کاروان پیاده خانواده شهدا و ایثارگران کشور با هدف زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) به مشهد مقدس مشرف می‌شوند.

 
وی افزود: ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از والدین، همسران و فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های آنان در قالب کاروان محبین الرضا(ع) و به یاد شهدای جهان اسلام با پای پیاده به مشهد می آیند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه جامعه امروز ما نیازمند تقویت روحیه گذشت و ایثار است گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کمتر از شهادت نیست و بهترین روش برای اشاعه این فرهنگ در جامعه، گسترش آن در میان نسل نوجوان و جوان است.
 
وی با اشاره به اینکه شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت به ریاست رئیس جمهور تشکیل شده است ابراز کرد: مقرر شده این شورا در استان ها نیز به ریاست استانداران تشکیل و پیگیر مصوبات، اجرا و نظارت بر برنامه های آن شود.
 
حسینی افزود: ستادها و کمیته های مرتبط با شهدا و ایثارگران می توانند در راستای هم افزایی بیشتر زیر نظر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان قرار گیرند.
 
وی تاکید کرد: در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت  نوآوری موجب ترویج بیشتر این فرهنگ می شود و  این موضوع باید گفتمان غالب دستگاه های اجرایی شود.