به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی امروز در جمع پایوران سپاه امام رضا (ع) در پادگان شهید برونسی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج اظهار داشت: این سه ماه مبارک رجب، شعبان و رمضان ماه اوج گرفتن به سمت خداست. خداوند در نیمه شعبان مهم‌ترین شخصیت عالم ملکوت را به عالم آفرینش هدیه کرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر به دنبال خدامحوری و صراط مستقیم هستید به دنبال ولایت باید باشید، افزود: ولایت تجلی توحید ربوبی و زمینی شدن حاکمیت خداست. تا می‌توانید رابطه خود را با قطب عالم امکان محکم کنید.

نماینده، ولی فقیه در سپاه بیان داشت: لذت عبادت و حیات در جایی است که امام زمان (عج) حضور داشته باشد و توصیه بنده به شما این است که درباره امام زمان (عج) و ولایت مطالعه کنید.

وی با اشاره به شخصیت والای شهید مطهری عنوان داشت: چرا مطهری الگو و اسوه استادان شد؟ مطهری با علم حصولی مطهری نشد بلکه با علم اشراقی خدا مطهری شد. مطهری با قرآن و ولایت مطهری شد.

حجت الاسلام حاجی صادقی تاکید کرد: تنها راه مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگی مانوس شدن با قران و ولایت است و تا زمانی که در سنگر ولایت هستید نباید از هجوم فرهنگی دشمن بترسید. ما نباید در جنگ فرهنگی با دشمن به توانمندی‌های خود صرفا تکیه کنیم بلکه باید به کلام الله متوسل شد.

وی با اشاره به اینکه استکبار در جمع‌بندی خود به این نتیجه رسیده که انقلاب اسلامی ایران مرگ تدریجی او را رقم می‌زند و شاخصه‌های ابرقدرتی خود را از دست داده است، گفت: انقلاب ۴۰ سال است که فراز و نشیب داشته، ولی هیچگاه متوقف نشده است و روی اصول خود ایستاده است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: دشمن برای براندازی نظام اسلامی فتنه‌هایی را رقم می‌زند که نیازمند پاسداری از جنس عمار و ابوذر هستیم. امروز در حقیقت دفاع از اسلام دفاع از حریم حضرت علی (ع) است.

وی ادامه داد: دشمن امروز به این نتیجه رسیده است که انقلاب را از درون استحاله و توسط انقلابیون آن را نابود کند. امروز دشمن برنامه‌اش این است که در ولایت تحریف ایجاد کند بنابراین پاسداری امروز جنس دیگری از بصیرت، روحیه انقلابی، شجاعت، و صراحت را می‌طلبد.

حجت الاسلام حاج صادقی اظهار داشت: دشمن امروز به دنبال شکل‌دهی بریده‌های انقلاب هستند که این بی‌عدالتی برخی مسئولین و بی احترامی به ائمه (ع) راه دشمن را باز می‌گذارد.

وی افزود: تغییر ذائقه فرهنگی مردم یکی از راه نفوذ دشمن است بطوریکه انتخابات را به دو گروه تفکیک کردند و عنوان داشتند که یک گروه دنیا و گروه دیگر آخرت را آباد می‌کند.

نماینده، ولی فقیه در سپاه ادامه داد: دومین کار دشمن تغییر محاسبات سیاسی است که جامعه هدف در این راه نخبگان، دانشگاهیان، حوزویان و مسئولین هستند.

وی سومین برنامه دشمن را تغییر در رهبری عنوان کرد و ابراز داشت: دشمن معتقد است آب را باید از سرچشمه بست چرا که با وجود رهبری حتی با تسلط کامل بر قوه مجریه و قوای دیگر کاری پیش نمی‌رود بنابراین به دنبال رهبری سوم آن هم از جنس مخالف رهبری اول و دوم هستیم. دشمن می‌خواهد با این کار اقتدار رهبری و ولایت را بشکند.

حاجی صادقی تاکید کرد: هرچه سپاه پیوندش با ولایت بیشتر و قوی‌ترباشد در انجام رسالت خود موفق‌تر خواهد بود.

وی تصریح کرد: راه دیگر نفوذ دشمن ایجاد درگیری داخلی در جبهه انقلاب است، ولی خوشبختانه هر سه استان خراسان انسجام خوبی داشته است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه ضمن تاکید بر اینکه پاسداران باید بصیرت دینی داشته باشند، افزود: عقیدتی سیاسی و رسالت همه فرماندهان و مربیان این است که نیرو‌هایی تربیت کنند که بصیرت دینی و سیاسی داشته باشند و از طرفی این بصیرت دینی باید اثربخش و خروجی داشته باشد.

وی در پایان گفت: سپاه به قوت نیاز دارد و این قوت اعتقاد و عقل و استقامت اوست.

 

گفتنی است؛ پس از پایان سخنرانی از آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به عنوان بزرگ مربی تربیتی در دفتر ایشان توسط حجت الاسلام حاجی صادقی تجلیل شد.