به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛
مراسم رژه نیروهای مسلح در اولین روز هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار ،فرماندهان نظامی شهرستان داورزن در بلوار امام رضا (ع) برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از داورزن،مراسم باشکوه رژه نیروهای ناحیه مقاومت بسیج سپاه داورزن ،یگان های موتوری و رزمی کاران نظامی و بسیج مردمی با حضور اقشار مردم ومسئولان شهرستان برگزار شد.
رئیس ستاد آمران به معروف و ناهیان از منکر خراسان رضوی با گرامی‌داشت یاد و خاطره ۲۳هزارشهید خراسان رضوی اظهارداشت:رزمندگان دست از انقلاب،مکتب و امام شان برنداشتند تا به شهادت رسیدند یا رنج اسارت و مجروحیت را تحمل‎کردند و پایبند به اعتقاداتشان ماندند.
سردارعلی مولوی افزود:امروز آغاز جنگ صدامیان برعلیه انقلاب اسلامی است اما در همان روز اول ملت غیور ایران نشان داد که در مقابل استکبارجهانی ایستاده است.
وی گفت:تاریخ انقلاب پر از فراز و نشیبی است و هر فرازی که پیش آمد در حافظه ملت ما ضبط و هر حادثه ای برای هوشیاری ملت ماست و اگر فراموش شده بود امروز نسل جوان در کنار پیشکسوتان جبهه وجنگ قرار نمی‌گرفت.
فرمانده دفاع مقدس ادامه داد:سی سال از قطعنامه و سی‌وهشت سال از آغاز جنگ تحمیلی می گذرد،در این سال‌ها اگر مروری داشته‌باشیم می‌بینیم ملت ما با سربلندی از تمام اتفاقات و حوادث عبور کرده‌است.
وی ابراز داشت:امروز اگر رژه برگزار می‌شود،وحدت نیروهای مسلح با همکاری بسیج مردمی است تا به دشمن تفهیم کنیم این ملت پای آرمان‌هایش همیشه ایستاده است.
مولوی بابیان این‌که در برخی جاها عده ای افراد غیر انقلابی،سکولار،لیبرال یا ادبیات جنگ را درک نکرده،شبه افکنی می‌کنند که چرا جنگیدیم،تصریح کرد:اینان می خواهند به ملت و جمعیت جوان ما بگویند جنگ را ایران آغاز کرد وهمان حرف هایی که دشمنان می‌زنند وملت ما می دانند،شبه افکنان دروغ می گویندکه مدافع این مردمند بلکه اینان ادبیات انقلاب اسلامی یا دفاع مقدس را درک نکرده اند وامروز در فضای مجازی،رسانه های آنان نیز بر آغازگری جنگ توسط صدام اذعان دارند.
وی گفت:چگونه کشوری که هنوز درگیر انقلاب بود و نیروهای مسلح هنوز همه با هم متحد نشده بودند جنگ را آغازکرد و نامردانی که امروز فضا را برای خود مناسب می دانند و اعلام می کنند که ایران آغازگر جنگ بود باید پرسید با چه امکاناتی ما آغازگر جنگ بودیم.
وی انقلاب رایک انقلاب فطری و معنوی دانست و گفت:انقلاب ما بر پایه اعتقادات دینی پایه گذاری شد وما هنوز فرزندان همان انقلاب و امام هستیم که در مقابل صف آرایی و توطئه‌های دشمن ایستاده‌ایم و برخی فکر می کنند که فردایی دیگر وجود ندارد اما ریشه های انقلاب دینی و اعتقادی است که با اسلحه نظامی از بین نخواهد رفت.
وی افزود:این ملت، همان ملت دفاع مقدس است که در مقابل تمام تهدیدات دشمنان سر وپا مسلح ایستاد و بدانیم برای دفاع از انقلاب باید هزینه کنیم همان‌طور که شهدا و رزمندگان ما هزینه کردند و بایددرجبهه‌های نبرد فرهنگی اقتصادی یا نظامی هزینه‌کنیم.
در ادامه مراسم یگان های نمونه مسلح از جلوی جایگاه رژه رفتند و رزمی کاران بسیجی توانمندی های نظامی خود را به نمایش گذاشتند.