به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ اعضای شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره ابوذر استان با شهردار مشهد دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار، قاسم تقی‌زاده خامسی بابیان این‌که این جشنواره در دومین دوره برگزاری عملکردی خارج از انتظارات از خود به‌جا گذاشت، اظهار کرد: فرهنگ و هنر نیز چهره‌ای سیاسی دارند اما در قالب سیاست عامه نه سیاست جناحی.

وی ادامه داد: اگر سیاست به‌صورت جناحی وارد فرهنگ و هنر شد، ظرفیت‌های فرهنگی در رقابت‌ها و چالش‌های سیاسی از بین می‌رود.

شهردار مشهد به سابقه دیرینه فرهنگ و هنر در دیار خراسان اشاره کرد و گفت: مشهد همواره در تاریخ مهد فرهنگ و هنر بوده اما امروز این ظرفیت مغفول مانده است.

وی، جشنواره رسانه‌ای ابوذر را برجسته‌ترین رویداد رسانه‌ای استان دانست و خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد امسال نیز همچون سال گذشته در کنار جشنواره ابوذر خواهد بود؛ با توجه به ظرفیت‌های موجود در مشهد و استان، انتظار می‌رود با تلاش دست‌اندرکاران این جشنواره، از سطح استانی به سطح ملی ارتقا پیدا کند.

تقی‌زاده خامسی بابیان این‌که باید با قدرت از این جشنواره حمایت شود، افزود: مشهد با سرعت به سمت ملی شدن در حرکت است که باید از این ظرفیت به‌خوبی بهره گرفت.

 عباس محمدیان دبیر شورای سیاست گذاری جشنواره ابوذر هم با اشاره به اینکه جشنواره ابوذر یکی از معتبر‌ترین جشنواره‌های رسانه‌ای است گفت:دغدغه‌ی همه مسئولین این است که امسال هم این جشنواره پایه ریزی و هر چه بهتر برگزار شود.

وی با بیان اینکه کیفیت آثار شرکت کننده در این جشنواره بسیار بالا بوده است افزود:در سال گذشته آثاری که در این جشنواره شرکت کردند در سطح کشور هم حرفی برای گفتن داشتند و سعی بر این است که بتوانیم کیفیت آثار این جشنواره را ارتقا بخشیم.

دبیر شورای سیاست گذاری جشنواره ابوذر گفت:موضوعات اصلی این جشنواره دستاورد‌های انقلاب، تولید و حمایت از کالای ایرانی، فرهنگ شهروندی و فرهنگ رضوی می‌باشد که امیدواریم امسال نیز همانند سال‌های گذشته شاهد حضور و ظهور استعداد‌های خوبی در این جشنواره باشیم.

انتهای پیام/