به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛به نقل از آستان نیوز، صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و سردار سرتیپ حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سردار علی اکبر افراسیابی با حکم فرمانده ناجا به‌عنوان فرمانده یگان حفاظت آستان قدس رضوی منصوب و معارفه شد.

تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم با تأکید بر اینکه حرم مطهر رضوی همواره مورد هدف دشمنان قرار داشته است؛ گفت: بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) دستگاه انسان‌سازی و مقاوم‌سازی و محلی برای تربیت انسان‌هایی با اراده پولادین است، از کنار این مضجع نورانی شهید حججی‌ها و دیگر شهیدان و جانبازان گرانقدر به‌مقام والای شهادت نائل آمده‌اند و به‌همین دلیل همواره این بارگاه نورانی مورد خشم دشمنان قرار دارد.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه برای نخستین‌بار یگان حفاظت حرم مطهر رضوی تأسیس می‌شود؛ افزود: دلیل تشکیل این مجموعه، پیگیری قانونمند فعالیت‌هایی است که صبغه انتظامی دارند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مأموریت‌های ما حفظ اماکن متبرکه از هرگونه آسیب است زیرا همیشه این اماکن مورد طمع افراد شرور و و شیاد قرار دارد.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: آرامش زائر نکته‌ای بسیار کلیدی است و این آرامش با سخنرانی و بخشنامه به‌دست نمی‌آید بلکه برای ایجاد آن باید فرآیندی طی شود تا زائران با خاطر آسوده زیارت دلنشینی را تجربه کنند.

گفتنی است؛ یگان حفاظت آستان قدس رضوی با موافقت ستادکل نیروهای مسلح تشکیل شده است که مأموریت آن صیانت و حفاظت از زیرساخت‌ها، اماکن و اموال و انجام بخشی از وظایف انتظامی و حفاظتی آستان است.