به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ حجت الاسلام سید محمد جواد سجادی نژاد در گفتگو بابصیرسبزوار؛ با بیان اینکه هرساله و در ایام شهادت رسول اکرم(ص)،امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) خیل زائران و عاشقان اهل بیت به سوی حرم رضوی حرکت می کنند اظهارداشت: در سال جاری و همزمان با این ایام بیش از 11 هزار نفر از زائرین از شهرستان های غربی خراسان با پای پیاده عازم حرم مطهر رضوی شده اند.

 

وی همچنین  با اشاره به افزایش تعداد زوار پیاده نسبت به سال گذشته افزود: سال گذشته 9هزار و 300 نفر از زوار در قالب کاروان های پیاده به حرم رضوی سفر کردند که این رقم برای سال جاری به 11هزار و 80نفر رسیده و از این تعداد 4هزار و 890نفر از زوار را برادارن و ما بقی را خواهران تشکیل داده اند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی در طول مسیر و اهمیت برپایی نماز جماعت تاکید کرد: برای برپایی این فریضه همراه هر کاروان یک روحانی نیز اعزام شده است تا نماز جماعت و اول وقت برگزار شود.

 

وی با اشاره به اینکه کاروان های پیاده از12 آبان ماه سفر معنوی خود را آغاز کرده اندو به طور متوسط هر کاروان طی مدت 5روز این مسیر با پای پیاده طی سفر میکند ادامه داد: پیش بینی می شود حرکت کاروان ها تا 17 آبان ماه در طول جاده ها ادامه یابد و امکانات ضروری برای زائران پیاده فراهم شود.

 

گفتنی است بزرگترین موکب بین راهی برای اسکان و اطعام زوار رضوی در جایگاه نماز جمعه سبزوار برپا شده است که در شبانه روز ظرفیت اسکان بیش از 3هزار زائر را دارد.

 

انتهای پبام/