به گزارش سپاه رضوی ؛ سرهنگ عباس صالحی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در بحث سازمان اردویی سپاه امام رضا(ع) فعالیت‌های گسترده‌ای صورت می‌گیرد که مهمترین آن راهیان نور است که در بخش دانشجویی و دانش آموزی و محلات است که در هر دو نیمه سال اجرایی می‌شود.

معاون اردویی و گردشگری سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: در بخش دانش آموزی و دانشجویی سازماندهی بهتر است و با هماهنگی دانشگاه و آموزش و پرورش کار صورت می‌گیرد؛ سالانه سهمیه در این زمینه مشخص است و یک سال تا 34 هزار نفر دانش آموز و 5000 نفر دانشجو اعزام شدند.

سرهنگ صالحی عنوان کرد: در بخش اقشار نیز در حوزه اردوی راهیان نور فعال هستیم و محلات از 15 اسفند تا 15 فروردین اعزام می‌شوند؛ در بخش غرب از اردیبهشت تا مردادماه اعزام می‌شوند.

وی گفت: مباحث اردویی نیز گسترده است که در اربعین نیز فعال هستیم و بحث هدایت و اسکان زائران غیرایرانی را برعهده داریم؛ سال قبل 14 هزار زائر افغانستانی و 17 هزار زائر پاکستانی و امسال هم 9000 زائر افغانستانی را در بحث اسکان در خدمتشان بودیم و 12000 زائر پاکستانی را نیز خدمت رسانی کردیم.

صالحی افزود: در حوزه دهه آخر صفر نیز فعال هستیم و به زائران پیاده خدمت رسانی می‌کنیم و سازمان ما دبیر این ستاد و قرارگاه است و اقداماتی را صورت می‌دهیم.

معاون اردویی و گردشگری سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: زائران نوبت اولی را نیز مشارکت داریم و در طرح مهر درخشان مشارکت داریم و در هر دوره سه روزه، میزبان زائران هستیم و 1000 نفر زائر را ظرفیت داریم. سال گذشته از 59 هزار زائر در این قالب پذیرایی کردیم.

صالحی تصریح کرد: در بحث غرب و اردوهای راهیان نور، امسال 3000 نفر اعزام داشتیم و بخش راهیان نور جنوب نیز از ابتدای بهمن ماه برنامه‌ریزی می‌شود و تا 15 فروردین سال آینده در خدمت دوستان خواهیم بود. همایش بزرگ خادمان را نیز برای نخستین بار در حال برگزاری هستیم و همایش بزرگ خادم الشهدا خراسان رضوی 23 آذرماه برای نخستین بار برگزار می‌شود.

انتهای پیام/