به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار با جمعی از اصناف و بازاریان مشهد گفت: امیدوارم خدا بر توفیق تکیه‌گاه بودن شما را برای نظام و انقلاب اضافه کند و در این مسیر عزیز ارزشی زندگی انسانی خودتان موفق‌تر از همیشه مسیر مجاهده در راه خدا را ادامه دهید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: بازار در تاریخ انقلاب مقدس ما عنوان ارزشی و مقدسی است، حرکت عظیم انقلاب در دفاع از مرجعیت از بازار و بازاری بود.

وی تاکید کرد: نیرویی که استکبار جهانی به‌عنوان پشتوانه روحانیت تشخیص داد در اقشار بازاری بود، حرکت‌های دفاع و فداکاری از بازار آغاز شد و تا پیروزی انقلاب اسلامی امتداد داشت و پس از پیروزی باز هم بازار به‌صورت یک عمود محکم و استوار وسط مدیریت نظام ایستاد و مقاومت کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی ضمن تشکر از همه سوابق درخشان بازار، ادامه داد: این زحمات و مجاهدات را به‌یاد دارم و تقدیر می‌کنم، به‌عنوان ارزش دیرین بازار و قشر بازاری این سوابق مطرح است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ضمن اشاره به‌تشکیل بسیج اصناف، تصریح کرد: به‌فرمان امام راحل بسیج تشکیل شد، اینکه برای هر قشری بسیج خاص معین شد از ابتکارات امام(ره) بود، هم وصیت‌نامه سیاسی الهی امام راحل در این خصوص حرف دارد هم رهنمود حکیمانه امام و مقام معظم رهبری نسبت به‌بسیج اقشار طرح، ابتکار و رهنمودی فوق‌العاده است.

وی در توضیح وظایف بسیج اقشار گفت: بسیج قشری برای این است آسیب‌هایی که از جهات متنوع وارد می‌شود، بسیج به‌صورت پاسدار، محافظ و نگهبان از نفوذ آسیب جلوگیری کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: بسیج طلاب، دانشجویان، اساتید، حوزه‌های علمیه، کارمندان، کارگران و بازاریان همه رسالت اصلی‌شان مقاومت در برابر هجمه‌ای است که از ناحیه خاص متوجه جریان انقلاب و جامعه انقلابی می‌شود و باید بسیج در آن قشر مقاومت و آسیب‌زدایی کند تا ضربه‌ای وارد نشود و این اصل رسالت بسیج در هر قشری است.