به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛امام‌جمعه کاشمر دردیدار با مسئول سازمان بسیج رسانه استان با بیان اینکه جنگی که غرب و استکبار علیه ایران آغاز کرده جنگ رسانه است، گفت: با توجه به‌اینکه رسانه یک جبهه خبرساز و جوساز است، تنها موضوعی که می‌تواند تحرکات جبهه رسانه‌ای دشمن را خنثی کند، کاری شبیه آن است، بنابراین باید با آگاهی دادن و بصیرت بخشی به‌مردم توسط رسانه‌ها و امکاناتی که در این حوزه در اختیار داریم، مردم را آگاه و هشدار دهیم تا فضای یأس و ناامیدی و سیاه‌نمایی که توسط دشمنان در جامعه شکل می‌گیرد، را خنثی کنیم.

حجت‌الاسلام سید کاظم طباطبایی  ادامه داد: شرط موفقیت در این جبهه این است که در گام نخست در بین خودمان به‌وحدت و اتحادی برسیم، چراکه اگر بنا باشد خودمان درگیر جنگ داخلی رسانه‌ای و فکری باشیم و در جریان‌ها، گروه‌بندی‌ها و جناح‌های سیاسی سرگرم شویم، نیرویی برای اینکه در مقابل دشمن اصلی انقلاب بایستیم، نخواهیم داشت.

وی با  بیان اینکه درگیری جبهه درون سبب تشدید اقدامات و توطئه‌های دشمنان می‌شود، متذکر شد: اگر این دعواها نبود یقین بدانید که براساس وعده خداوند، امروز جهان اسلام، دنیا را فراگرفته بود.

امام‌جمعه کاشمر با تأکید بر اینکه باید حربه تخریب را زمین بگذاریم و از نگاه گروه و حزب سیاسی به‌موضوعات نگاه نکنیم، یادآور شد: اگر بخواهیم کشور به‌اهداف عالیه انقلاب که امام راحل ترسیم و رهبر معظم انقلاب بر آن اصرار دارند دست یابد، باید فراجناحی فکر کنیم و از لاک گروه، جناح و حزب سیاسی خارج شویم.

طباطبایی با اشاره به‌نقش مهم و تأثیرگذار رسانه‌ها، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها رسالت مهمی بر عهده‌ دارند، بنابراین اگر رسانه‌ای وارد جریانات سیاسی شود درواقع از رسالت واقعی خودش فاصله گرفته است.

وی بابیان اینکه فعالان رسانه‌ای در سطوح مختلف نباید تحت تأثیر تبلیغات خاص و ویژه جریان‌های سیاسی قرار بگیرند، بلکه باید به‌دنبال حقیقت و واقعیت‌های جامعه باشند، افزود: افرادی که در حوزه مطبوعات و رسانه فعالیت می‌کنند، اگر جیره‌خوار یک جناح سیاسی باشند نمی‌توانند یک تحلیل‌گر و یا یک گزارشگر مورد اعتماد مردم و جامعه باشند، بنابراین ضرورت دارد رسانه‌ها به‌جای اینکه دنبال خبرسازی باشند به‌دنبال امور مردم و جامعه باشند و کارهای مثبت و اثرگذار درراستای ارتقای فرهنگ دینی، فرهنگی  و سیاسی باشند و از انحصارطلبی و محدود کردن فکر و اندیشه خارج شوند.

بسیج رسانه به دنبال تشکیل جبهه رسانه تراز انقلاب است

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی  نیز در دیدار با امام‌جمعه کاشمر با تأکید بر اینکه فضای رسانه امروز یکی از ارکان اصلی حیات انقلاب محسوب می‌شود، گفت: دموکراسی به‌عنوان رکن اصلی هر حکومت است و فضای رسانه به‌عنوان چهارمین رکن دموکراسی در جهان به شمار می‌رود.

عباس محمدیان بابیان اینکه دشمن در آستانه  40 سالگی انقلاب برای یأس و ناامیدی مردم نسبت به‌انقلاب برنامه‌های متعددی تدارک دیده و درصدد است با استفاده از فضای جنگ نرم با استفاده از فضای رسانه القای ناامیدی را به‌مردم تزریق کند، یادآور شد: سازمان بسیج رسانه که 6 سال است، به‌عنوان یکی از اقشار بسیج، تأسیس‌ شده، تلاش می‌کند تا جبهه رسانه تراز انقلاب را شکل دهد.

وی با اشاره به‌اینکه بسیج رسانه خراسان رضوی با عملکرد قابل قبولی طی این سال‌ها، موفقیت‌های بزرگی  در سطح استان و کشور رقم‌ زده است، ادامه داد: مفتخریم که با شعار فراجناحی و خدمت به‌انقلاب وارد عرصه شدیم و توانسته‌ایم تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای را برای همراه کردن با انقلاب و هم‌افزایی در ارائه خدمات به‌عنوان یک تشکل صنفی پای‌کار بیاوریم.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی ائمه جمعه را پدران معنوی جبهه رسانه انقلاب دانست و اضافه کرد: از امامان جمعه انتظار داریم خط‌ مشی‌های اخلاق رسانه‌ای و انقلابی را به فعالان این حوزه در قالب سلسله نشست‌هایی با مدیران و دست‌اندرکاران نشریات محلی و فضای رسانه‌ای تزریق کنند که بتوانند فاصله مردم با انقلاب را کم کنند.

محمدیان ادامه داد: در آستانه 40 سالگی انقلاب، انتظار می‌رود جبهه رسانه‌ای طراز انقلاب با محوریت ائمه جمعه با حضور مدیران و دست‌اندرکاران رسانه در شهرستان‌های خراسان رضوی تشکیل شود تا از این طریق بتوانیم یک حرکت انقلابی را از بستر رسانه به‌مردم القا کنیم.

وی فعالیت 6 نشریه محلی در کاشمر را یک مزیت و ظرفیت دانست و اظهار کرد: کانون بسیج رسانه کاشمر که جزو اولین کانون‌های تأسیس‌ شده در خراسان رضوی است، یکی از کانون‌های اثرگذار و خوش‌نام در سطح استان بوده که درراستای تبیین ارزش‌ها و اهداف نظام و انقلاب حرکت می‌کند.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی با تأکید بر اینکه در جریان رسانه‌ای گروگان‌گیری سیاسی معنایی ندارد و رسانه‌های انقلابی باید امید را جامعه تزریق کنند،  خاطرنشان کرد: نگاه نقادانه و مطالبه‌گری که رسالت رسانه‌ها است باید با منش اسلامی عجین شود تا به‌جای گرفتار در انزوای رسانه‌ای، به‌افتخار رسانه‌ای در شهرستان دست‌یابیم.