به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛فرماندار کاشمر در دیدار با رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی با اشاره به‌ضرورت وجود رسانه و تأثیر آن در دموکراتیک کردن جامعه، گفت: درصورتی‌که رسانه‌ها به‌سمت حرفه‌ای شدن حرکت کنند، قطعاً در بالا بردن سطح تحمل و پذیرش جامعه و توسعه هر منطقه تأثیرگذار خواهند بود.

محمدعلی نبی‌پور با بابیان اینکه شاید هنوز قدرت رسانه به‌خوبی درک نکرده‌ایم، ادامه داد: رسانه‌ها تنها نباید به‌دنبال تعریف و تمجید از فعالیت‌ها و عملکرد مسؤولان باشند، بلکه باید در این حوزه ضمن نقد منصفانه به‌بیان دستاوردها و خدمات انجام‌ شده بپردازند و از تخریب و سیاه‌نمایی پرهیز کنند.

وی با تأکید بر اینکه بنگاه خبرپراکنی دشمنان همواره به‌دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام و دولت ایران هستند، اظهار کرد: در این راستا همه مسؤولان باید تلاش کنند با ارتباط مؤثر با رسانه‌ها از ظرفیت این حوزه برای تبیین و بیان دستاوردهای انقلاب طی چهار دهه گذشته استفاده کرده و دشمنان و بدخواهان نظام و انقلاب را دررسیدن به‌اهدافشان ناکام بگذارند.

فرماندار کاشمر با اشاره به‌اینکه ایجاد ارتباط با رسانه با نگاه توسعه، سازنده است و از این فرصت باید نهایت بهره را ببریم، خاطرنشان کرد: امیدواریم در آستانه 40 سالگی انقلاب با تبیین و ارائه خدمات و دستاوردهای انقلاب، اتفاقات خوبی رقم بخورد.

نبی‌پور بابیان اینکه کاشمر با داشتن 6 نشریه محلی فعال و پویا از ظرفیت و توانمندی خوبی در عرصه رسانه و اطلاع‌رسانی در شهرستان برخوردار است، ادامه داد: با توجه به‌افزایش هزینه‌های چاپ، ضرورت دارد از رسانه‌ها و فعالان این حوزه حمایت کنیم.

وی با اشاره به‌مأموریت‌های بسیج در حوزه‌های مختلف، افزود: بسیج در کنار همه مأموریت‌هایی که بر عهده دارد می‌تواند در حوزه رسانه نیز موفق باشد، بنابراین تلاش خواهیم کرد مکان مناسبی برای فعالیت کانون بسیج رسانه شهرستان اختصاص دهیم تا خدمات‌رسانی و حمایت از جامعه رسانه‌ای کاشمر در فضای مطلوبی انجام شود.

فرماندار کاشمر تأکید کرد: ایجاد یک تشکل برای فعالان رسانه‌ای در شهرستان یک امر ضروری است که امیدواریم این مهم با هم‌افزایی و تعاملی که توسط بسیج رسانه شکل می‌گیرد، محقق شود.

 

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی همچنین در دیدار با فرماندار کاشمر در تشریح عملکرد و اهداف سازمان بسیج رسانه گفت: سازمان بسیج رسانه درواقع یک سازمان متفاوت از اقشار 22 گانه بسیج است، با نگاه فراجناحی و عملکردگرایی تلاش می‌کنیم از قدرت رسانه‌ای در راستای اهداف نظام و انقلاب استفاده کنیم.

عباس محمدیان بابیان اینکه بسیج رسانه یکی از اقشار متخصص و تأثیرگذار بسیج در سطح کشور است، ادامه داد: خوشبختانه با فعالیت‌ها و خدماتی که در حوزه بسیج رسانه استان با همراهی و مشارکت مدیران و فعالان رسانه‌ای انجام دادیم، سال گذشته در ارزیابی انجام‌شده موفق به‌کسب رتبه نخست در سطح کشور شدیم.

وی با اشاره به‌اینکه تلاشمان بر این است که رسانه را به‌خدمت انقلاب درآوریم، بیان کرد: انقلاب ما، میراث اولیاء و انبیاء است که به‌امانت به‌دست ما رسیده، بنابراین ضرورت دارد در حفاظت از این امانت بزرگ تلاش کنیم.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی با تأکید بر اینکه جبهه رسانه‌ای غرب و استکبار درراستای تضعیف نظام از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند، اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش‌هایی که در مقابله با توطئه دشمنان انجام‌ شده، توانسته‌ایم با بهره‌گیری و استفاده از ظرفیت رسانه‌ای، هجمه‌های رسانه‌ای غرب را خنثی کنیم.

محمدیان بابیان اینکه کاشمر از جمله شهرهای مهم و اثرگذار رسانه‌ای در خراسان رضوی به‌شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود مدیران و مسؤولان دستگاه‌ها وادارات باید از این ظرفیتی که در این شهرستان با فعال شدن 6 نشریه محلی ایجاد شده، نهایت استفاده را ببرند.

وی با تقدیر از نگاه و توجه رسانه‌ای فرماندار کاشمر، یادآور شد: قصد داریم در آستانه 40 سالگی انقلاب، کاروان رسانه‌ای خراسان رضوی را درراستای معرفی دستاوردهای انقلاب را از دریچه دوربین خبرنگاران و نگاه رسانه‌ای اصحاب رسانه برای مردم بازگو کنیم و در این راستا نیز با توجه به‌سبقه کاشمر این آمادگی را داریم که شروع این کاروان از این شهرستان انجام شود.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی با اشاره به‌اینکه ضرورت دارد در شرایط اقتصادی که امروز گریبان‌گیر جامعه به‌ویژه رسانه‌ها شده است، در قالب بسته‌های حمایتی، رسانه‌ها مورد حمایت قرار گیرند، گفت: با توجه به‌نقش مهم و اثرگذار رسانه‌های بومی و محلی در فرهنگ بومی منطقه باید برای حمایت از این رسانه‌ها برنامه‌ریزی کرد.

محمدیان بابیان اینکه فلسفه وجودی کانون بسیج رسانه هم‌افزایی بین فعالان رسانه در راستای خدمت به‌انقلاب و دولت فارغ از نگاه‌های جناحی و حزبی است، افزود: هر فرد و رسانه‌ای که در راستای اهداف انقلاب و ولایت حرکت کند مورد حمایت بسیج رسانه قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: ارائه خدمات درمانی با تخفیف 40 درصدی، برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی، برنامه‌های حمایتی و معیشتی از جمله فعالیت‌هایی بوده که در سال‌های اخیر در راستای حمایت از اصحاب رسانه در سطح استان انجام‌ شده است.