به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر در دیدار بارئیس بسیج رسانه خراسان رضوی با اشاره به‌ این که کاشمر به‌عنوان دومین شهر زیارتی خراسان رضوی، دارای سابقه فرهنگی است، گفت: کاشمر از دیرباز در حوزه فعالیت‌های رسانه‌ای با داشتن نمایندگی جراید و مطبوعات در این حوزه فعال بوده، به‌طوری‌ که امروز دارای 6 نشریه محلی است که به‌صورت مداوم منتشر و توزیع می‌شود.

علی توکلی تداوم و استمرار فعالیت نشریات را نشان‌دهنده علاقه‌مندی، ظرفیت و توانمندی شهرستان دانست و ادامه داد: بسیج یک ظرفیت و پتانسیل مردمی است که می‌توان در همه جوانب از آن بهره برد به‌طوری‌که حوزه رسانه یکی از آن‌ها است.

وی بابیان اینکه ضرورت دارد اهمیت کار ارتباطات و رسانه به‌ارکان مدیریتی دستگاه‌ها بیان شود، افزود: در این زمینه نیازمند همت و تلاش فعالان این حوزه هستیم و مجموعه ارشاد اسلامی به‌عنوان پشتیبان از آنان حمایت می‌کند.

ضرورت تشکیل یک تشکل صنفی در حوزه رسانه

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر با اشاره به‌اینکه در بسیاری از ادارات و دستگاه‌ها به‌موضوع خبر و اطلاع‌رسانی کمتر مورد توجه قرار گرفته است، یادآور شد: تلاش می‌کنیم با برگزاری نشست مشترک روابط عمومی نهادها و ادارات با خبرنگاران بتوانیم زمینه برقراری تعامل و همکاری بین این دو قشر را فراهم کنیم.

توکلی بابیان اینکه فعالان حوزه رسانه در کاشمر از نبود یک تشکل صنفی رنج می‌برند، اظهار کرد: با توجه به‌فعالیت کانون بسیج رسانه، زمینه برای راه‌اندازی و تشکیل یک تشکل صنفی فراهم‌ شده و امیدواریم مدیران و دست‌اندرکاران رسانه‌ای در شهرستان از این ظرفیت استفاده کنند.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی نیز در این دیدار نیز بر ضرورت توجه به‌رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: در این راستا باید با فراهم کردن زیرساخت‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی نسبت به‌تربیت نیروهای توانمند در این حوزه تلاش کنیم.

عباس محمدیان بابیان اینکه بسیج رسانه، یک سازمان فراجناحی و متفاوت از سایراقشار بسیج است، افزود: کارنامه عملکردی این سازمان طی سه سال گذشته در استان گواه این ادعا بوده، به‌طوری‌که تمام فعالیت‌ها و برنامه‌ها با حضور فعالان رسانه‌ای با دیدگاه‌های سیاسی مختلف برگزار شده است.

وی با اشاره به‌اینکه بسیج رسانه خراسان رضوی در سومین دوره برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر با بهره‌گیری از ظرفیت و پتانسیل رسانه‌ای استان، بزرگ‌ترین جشنواره رسانه‌ای را در منطقه شرق کشور برگزار کرد، یادآور شد: در این دوره از جشنواره ابوذر یک هزار و 966 اثر به‌دبیرخانه ارسال شد و این گواه توانمندی و ظرفیت بالای رسانه در خراسان رضوی است.

رئیس بسیج رسانه استان بابیان اینکه در آستانه 40 سالگی انقلاب بیش از هر زمان دیگری نیاز به‌وحدت و انسجام و هم‌افزایی برای رقم زدن اتفاقات بزرگ داریم، بیان کرد: سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی با داشتن 970 خبرنگار، عکاس و فعال رسانه، جایگاه مهم در بین استان‌های کشور دارد، به‌طوری‌که بر اساس ارزیابی سال گذشته موفق به‌کسب رتبه نخست در کشور شدیم.

محمدیان با اشاره به‌فعالیت 10 کانون بسیج رسانه در خراسان رضوی، افزود: کانون کاشمر جزو اولین کانون‌های راه‌اندازی شده در خراسان رضوی است، بنابراین با توجه به‌توانمندی و پتانسیلی که در این شهرستان وجود دارد انتظار ویژه از کاشمر در این حوزه داریم.

وی بابیان اینکه کاشمر با داشتن 6 نشریه مکتوب محلی فعال در حوزه رسانه سرآمد است و از شهرستان‌های پیشرو در عرصه رسانه در سطح است به‌شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: در راستای کادر سازی، آموزش، ارائه خدمات و ظرفیت‌سازی همه بسترها را بسیج کردیم تا به‌جامعه اصحاب رسانه فارغ از جریانات سیاسی کمک و خدمت کنیم.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی با تأکید بر اینکه با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام‌شده، در آستانه چهلمین بهار انقلاب شاهد حرکت کاروان رسانه‌ای انقلاب در سطح شهرستان‌های خراسان رضوی خواهیم بود، یادآور شد: این کاروان که با حضور خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های مختلف راه‌اندازی می‌شود، قرار است با حضور در شهرستان‌های استان دستاوردها و اقدامات انجام‌ شده طی 40 سال انقلاب را ثبت و به‌مردم اطلاع‌رسانی کنند.

 

انتهای پیام/