به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛سردار غلامحسین غیب‌پرور صبح امروز در دومین اجلاسیه مجمع اساتید صالحین کشور که در مجتمع فرهنگی و اقامتی امامت مشهد برگزار شد، اظهار داشت: این اجلاسیه بزرگ در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، چهل سال به معنی واقعی افتخار برای اسلام و چهل سال ایثار و ایستادگی یک ملت پا در رکاب دین و ولایت. در این مسیر علی‌رغم نیات شوم دشمنان و مشکلات کشور، انقلاب اسلامی راه خود را با عزت ادامه می‌دهد. 

وی افزود: این انقلاب با این گستردگی قرار است به فضل خدای بزرگ روز به روز شکوفاتر شود تا به دست صاحب اصلی خود برسد لذا امر مهمی که حضرت امام (ره) و امروز مقام معظم رهبری دنبال می‌کنند این است که مسیر اعتلای انقلاب اسلامی چیست؟  

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: در کلام مقام معظم رهبری به کرات این مرز و کلید نشان داده شده و بسیاری از بزرگان آن را دریافتند اما برخی از ما غفلت می‌کنیم.  

سردار غیب‌پرور با بیان اینکه کلید استمرار انقلاب اسلامی در فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری حضور سازمان‌یافته و ایجاد شبکه است گفت: یک زمانی ما با فوج عظیمی از عناصر مومن و انقلابی مواجهیم اما بدون ارتباط، سازمان و شبکه که در برخی موفقیت‌های موردی را نیز به همراه دارد اما صورت دیگر این فوج مومن انقلابی تحت یک نظام، شبکه یا سازمان فعالیت‌می‌کند و برداشت من این است که مهم‌ترین رمز استمرار انقلاب اسلامی کار شبکه‌های و سازمانی است. 

وی ادامه داد: در دوران مقدس ما گاه در شب عملیات دچار مشکل شده و همدیگر را گم می‌کردیم؛ این جدا شدن در شب عملیات به کار لطمه وارد می‌کرد و حتی اگر لطمه‌ هم نمی‌زد روند فتوحات را کند می‌کردند. آیا این کند شدن یا ایجاد موانع به منزله این بود که رزمنده‌ها میدان خالی کرده و فرمانده‌هان نیستند؟ ابدا اینگونه نبود. لذا اگر شبکه و سازمان را قوی‌تر می‌کردیم شاید این اتفاق‌ نمی‌افتاد. 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه امروز نیز باوجود اینکه صحنه دفاع تغییر کرده اما ما به شدت نیازمند کار شبکه‌ای و سازمانی هستیم، خاطرنشان کرد: مسئولیت داریم یک شبکه کارا و ممتاز برای استمرار انقلاب اسلامی ایجاد کنیم چرا که کار بریده بریده جواب نمی‌دهد و ما تا یک جبخه قوی مستحکم و کارآمد در دفاع از انقلاب ایجاد نکنیم کار پیش نمی‌رود. 

سردار غریب‌پرور ایجاد با اشاره به اهمیت شبکه تربیتی انسان‌هایی که قرار است در دفاع از انقلاب اسلامی دفاع کنند، گفت: خداوند رحمت کند کسی را که مبدع جامعه صالحین بوده است. درست است که مسیر 10 ساله آن پر فراز و نشیب بوده اما جهت‌گیری صحیح بوده است. همین که به مقام معظم رهبری عرض می‌کنیم که ما این مسئله را فهمیده‌ایم که راه بقای انقلاب اسلامی کار تشکیلاتی و سازمان یافته و شورای عالی محتوایی مجددا شکل گرفته است، آرامش نسبی برای ایشان فراهم کرده است. 

وی افزود: اما مهم است که چه کسانی باید میدان‌داری و علمداری کنند؟ کسانی که مطمئن هستیم اگر فکر جوانانمان را بر آن‌ها گره بزنیم یک آرامش قلبی را به همراه دارد چرا که مقام معظم رهبری منتظر عملکرد ما هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: ما 22 سازمان قشری شامل بسیج دانشجویی، اساتید، فرهنگیان، ورزشکاران، هنرمندان، اصناف و غیره داریم و اگر دنبال موفقیت هستیم باید لاجرم بر کار تشکیلاتی سرمایه‌گذاری کنیم که به لطف خداوند این زمینه ایجاد شده است لذا عزم ما در تبلیغ، ترویج و توسعه مسئله صالحین جزم است اما باید اثربخشی این شبکه بزرگ را ببینیم. 

وی ادامه داد: منابع انسانی، فکری، پولی را هزینه می‌کنیم اما متاسفانه در بسیاری از موارد به اثربخشی آن فکر نمی‌کنیم بنابراین در موضوع جامعه صالحین، باید «محصول‌محور» باشیم و پیامد کار باید برای ما مشخص باشد. 

سردار غریب‌پرور با بیان اینکه تا چندسال پیش ما جوان‌ترین کشور دنیا بودیم، گفت: متاسفانه امروز سن ازدواج بالا رفته و علی‌رغم تاکیدات  مقام معظم رهبری و بزرگان، فرزندآوری رواج ندارد لذا اکنون نخستین کشور جوان جهان نیستیم اما هنوز می‌توانیم ادعا کنیم جزو کشورهای جوان دنیا هستیم و جوان‌های خوبی داریم. جامعه صالحین تاکنون در بحث مدافعان حرم قریب به 100 شهید را تقدیم کرده اما سمت‌وسوی برنامه‌ها نیز باید به سمت اثربخش بودن برود‌. 

وی تصریح کرد: اگر این اتفاق بیفتد حتما اوضاع عوض می‌شود و دیگر دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی را نداریم. در این راستا اهداف بلندی برای فضای مجازی تعریف شده که اگر این اهداف با مجموعه صالحین متصل شود موفقیت بالاتری به همراه دارد. 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری به بنده فرمودند شما اگر بتوانید 8 تا 10 میلیون جوان مومن انقلابی پای کار را فراهم کنید همه دغدغه من از تمام کشور برطرف می‌شود و البته بارها تاکید کردند که این کار سختی است. 

سردار غیب‌پرور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آن 8 میلیون باید واقعا زبرالحدید باشند، گفت: ایشان فرمودند این جوانان باید دارای فکر محکم باشند که با القای شبهه‌های گوناگون به این طرف و آن طرف نروند بنابراین ثبات را باید در جوان بسیجی ایجاد کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه حرکت بزرگ انسان‌سازی و کادرسازی برای انقلاب اسلامی نیاز به مجاهدت شبانه‌روزی دارد، تصریح کرد:  هرچقدر مقام معظم رهبری می‌فرمایند اگر روی پای خود بایستیم اوضاع درست می‌شود اما دیگران نگاه بیرونی دارند لذا مسیر سخت است و آنچه می‌تواند انقلاب را نگه دارد انسان‌هایی است که در مسیر اعتلای انقلاب اسلامی تربیت شوند. امیدوارم این اجلاسیه نقطه عطفی برای حرکت‌های جهادی بعدی باشد و بتوانیم گزارشی به حضور مقام معظم رهبری ارائه دهیم که ایشان را خشنود کنیم.

انتهای پیام/