به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛شهرستان کاشمر اولین مقصد بسیج رسانه خراسان رضوی در  سفر ۱۰  روزه به تعدادی از شهرستان‌های خراسان رضوی بود.

رئیس سازمان بسیج رسانه‌ استان در دیدار با تعدادی از مدیران شهرستان کاشمر گفت:پویایی، فرهنگ، توسعه اقتصادی و اجتماعی هر شهری مرهون فعالیت های خبرنگاران است و مدیران دستگاه های اجرایی باید از ظرفیت ویژه خبرنگاران استفاده کنند.
 رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت:  فعالیت کاروان رسانه انقلاب این استان به مناسبت  چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر با هدف بیان دستاوردهای انقلاب به نسل های سوم و  چهارم انقلاب آغاز شد.

عباس محمدیان افزود: کاروان رسانه ای انقلاب در مرحله نخست به مدت ۱۰ روز به شهرستان های تربت جام، تربت حیدریه، کاشمر، گناباد، نیشابور، سبزوار،  قوچان، کلات و  درگز سفر می کند.

وی با بیان این که برگزاری تریبون آزاد چهل سالگی انقلاب از برنامه‌های کاروان رسانه انقلاب است، افزود: بسیج رسانه به عنوان یکی از مهم ترین اقشار جامعه باید افزایش بصیرت و ترویج گفتمان های انقلاب اسلامی را در دستور کار خود قرار دهد.

وی گفت:پویایی، فرهنگ، توسعه اقتصادی و اجتماعی هر شهری مرهون فعالیت های خبرنگاران است و مدیران دستگاه های اجرایی باید از ظرفیت ویژه خبرنگاران استفاده کنند.

محمدیان با بیان این که بسیج رسانه حامی خبرنگاران است، تصریح کرد: رسانه رکن چهارم دموکراسی است و شعار و فعالیت بسیج رسانه فراجناحی است بنابراین به هیچ کدام از جریان های سیاسی تعلق ندارد.

وی افزود: ۹۰ دستاورد انقلاب در استان شناسایی شده که در شرق آسیا و خاورمیانه بی بدیل است و رسانه ها باید مردم را با انقلاب آشتی دهند.رسانه باید حقایق و واقعیت های جامعه را به مردم بازگو کند و نقد منصفانه از عملکرد مسئولان باید در دستور کار رسانه ها قرار گیرد.

وی از ایجاد نخستین قرارگاه رسانه ای در خراسان رضوی خبر داد و گفت: رسانه های محلی اثر بیشتری نسبت به رسانه ملی دارند چرا که رسانه های بومی برای فرهنگ بومی منطقه است.

محمدیان بیان کرد: مدیران انقلاب باید رسانه را باور داشته باشند و پیوست رسانه باید در پروژه ها تعریف شود.

کاروان رسانه انقلاب یک شنبه شب  در  سفر  به شهرستان کاشمر و در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) از سوی مسئولان این شهرستان مورد استقبال قرار گرفت

در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان کاشمر به مشارکت خیران سلامت در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان اشاره کرد و گفت: خیران نیک اندیش تاکنون بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال به حوزه سلامت این شهرستان کمک کرده اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کاشمر در جمع اعضای کاروان رسانه انقلاب با اشاره به وضعیت حوزه بهداشت و درمان شهرستان در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، اظهار کرد: براساس خاطرات تلخ موجود از وضعیت بهداشت و درمان شهرستان کاشمر بیماری های واگیردار شیوع بیشتری داشته است.

محمد جواد یزدانی با اشاره به میزان مرگ و میر مادران باردار در قبل و بعد از انقلاب در کاشمر، افزود: مرگ و میر مادران باردار در قبل از انقلاب ۱۲۴ نفر در هزار نفر بود که این میزان در بعد از انقلاب به ۲۰ نفر در  هزار نفر کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در قبل از انقلاب دو روستا در شهرستان کاشمر از خدمات بهداشتی و درمانی بهره مند بوده اند و تنها یک مرکز درمانی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در داخل شهرستان کاشمر وجود داشت که آن ها نیز توسط یک خیر نیکوکار احداث شده بود.

شهردار کاشمر نیز درجمع مدیران این شهرستان گفت :امروزه ارائه خدمات شهری نسبت به دوران قبل از انقلاب افزایش چشمگیری داشته و زحمات گذشتگان در شهرداری کاشمر را ارج می نهیم.

سلیمانی افزود:در سال ۱۳۵۷ حدود ۳۳ هزار نفر در این شهرستان زندگی  می کردند که اکنون جمعیت کاشمر به ۱۰۵ هزار نفر افزایش یافته است. 

بخشی، رئیس اداره راه و شهرسازی کاشمرنیز گفت: برخورداری و دسترسی به روستاهای کاشمر و خلیل آباد قبل از انقلاب ۹ درصد بوده و اکنون میزان برخورداری به ۹۹ درصد افزایش یافته است.

محمود واحدیان  مسئول بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کاشمرنیزگفت : در دوران قبل از انقلاب اسلامی برای خدمات رسانی به روستاها متولی خاصی وجود نداشت و یکی از وظایف اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرای طرح های هادی در مناطق روستایی است.

وی افزود: طرح های هادی ۱۵ میلیون متر مربع اراضی در ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار آماده بهره برداری است که به بهبود خدمات روستایی کمک می کند.

حقیقی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کاشمراز ترک جلسه  توسط برخی از مسئولان انتقاد کرد و گفت: ما به حرمت نامه فرمانداری و بسیج رسانه به نشست آمده ایم و مسئولان باید تا پایان سخنرانی ها حضور داشته باشند.

وی افزود: هم اکنون در شهرستان های کاشمر و خلیل آباد ۶۰۰ کیلومتر راه اصلی و روستایی وجود دارد درصورتی که در دوران قبل از انقلاب اسلامی ۱۰۶ کیلومتر بوده است.


ما نوکر ملت ایران هستیم


احمد زاده ، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان کاشمر  با بیان این که هر چقدر برای ملت ایران عزیز تلاش کنیم کم است اظهار کرد : ما نوکر ملت ایران هستیم و وظیفه مسئولان است که قدر این مردم را بدانند چرا که ملت ایران درطول این چهل سال انقلاب همواره همراه نظام وانقلاب بودند .


سالانه ۵۰ طرح اشتغال زایی در کاشمر اجرا می شود


 سرهنگ پاسدار رحمانی مسئول بسیج سازندگی شهرستان کاشمر به اقدامات این نهاد در راستای اقتصاد مقاومتی ومحرومیت زدایی اشاره کرد و گفت : در شهرستان کاشمر سالانه بیش از ۵۰ طرح اشتغال زایی در راستای محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی انجام می شود . 

رئیس کمیته امداد امام (ره ) کاشمر نیز با بیان این که توانمند سازی مدد جویان از اهداف اصلی این نهاد است گفت : در این راستا ایجاد اشتغال ۴۳ نیروگاه برق خانگی برای مدد جویان کمیته امداد امام (ره ) کاشمر محقق شده است .

عبد ا... زاده در نشست مسئولان کاشمر با کاروان رسانه ای انقلاب اظهار کرد : در حوزه توانمند سازی و ایجاد اشتغال اولین شهرستان در استان هستیم که طرح های صنایع دستی را در قالب طرح های دانش بنیان ارائه کردیم.

دکتر قائمی رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشمر در مرکز جامع سلامت روستای تربقان گفت : در سال ۹۵  این مرکز در راستای طرح تحول سلامت افتتاح شد و ۱۱ مرکز مشابه  آن داریم که خدمات پزشکی ، دندان‌پزشکی ، مامایی و آزمایشگاهی در آن  انجام می‌شود و دارو  نیز  در اختیار بیماران قرار می گیرد.