به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ کاروان رسانه انقلاب خراسان رضوی در سفر خود جهت معرفی دستاوردهای انقلاب در شهرستان‌های استان خراسان رضوی به شهرستان گناباد سفر کرد.

عباس محمدیان نیز در این نشست اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب رسالتی بر دوش داریم که باید به صاحب اصلی آن منتقل کنیم.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی افزود: این کاروان، نخستین کاروان رسانه‌ای انقلاب در کشور است و با هدف معرفی دستاوردهای انقلاب و ایجاد انگیزه خدمت به مسئولان و انتقال اعتماد به مردم و ایجاد پل ارتباطی درست و بجا بین مسئولان و مردم راه‌اندازی شده است.

محمدیان بیان داشت: ظرفیت‌های این شهرستان بی‌نظیر است و به دنبال راهگشایی مشکلات مردم هستیم و باید یک مطالبه‌گری به حق داشته باشیم زیرا دشمن به دنبال یاس و ناامیدی و گمراه کردن مردم است.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: صداقت یکی از ارکان اصلی یک رسانه است و هماهنگی خوبی در استان صورت گرفته تا افتخارات چهل ساله انقلاب برای مردم بیان شود و این کارنامه درخشان با توانمندی‌های مدیران بوده و رسانه‌های معاند به دنبال برجسته‌سازی نکات منفی هستند و آشتی مسئولان با رسانه‌ها باید ویژه رقم بخورد.

محمدیان گفت: مردم از مسئولان جلوتر هستند؛ پس مسئولان باید گزارش‌های دقیقی را برای مردم بیان کنند زیرا رسانه‌های معاند به دنبال انحراف برخی مطالب هستند و تریبون‌های آزاد می‌تواند در این موضوع موثر باشد تا مردم حرف خود را بگویند و مسئولان خود را اصلاح کنند.

وی افزود: اخلاق در جامعه زمانی اثرگذاری پیدا می‌کند که رعایت شود پس باید انتظارات متقابل مردم و مسئولین رعایت شود.

حامد قربانی؛ فرماندار گناباد صبح امروز در نشست با اصحاب کاروان رسانه انقلاب اسلامی اظهار کرد: رسانه انقلاب فرصتی ایجاد کرده تا رسانه‌های چهار دهه انقلاب را برای مردم تبیین کنیم و برخلاف تبلیغات رسانه‌های معاند در دورترین نقاط اقدامات ارزنده‌ای نظام انجام داده است.

وی افزود: جمعیت شهرستان گناباد 89 هزار نفر است و در سال 1316 تشکیل شده و زیرساخت‌های خوبی بعد از انقلاب در این شهرستان بوده و پایه کار در شهرستان، دامپروری و کشاورزی است و در روز 200 تن تولید شیر داریم و اخیرا ثبت جهانی روش آبیاری با قنات را در این شهرستان داشتیم.

فرماندار گناباد بیان کرد: گناباد 370 شهید تقدیم انقلاب کرده و در 22 بهمن نیز با حضور خود در راهپیمایی برگ زرین دیگری ثبت خواهند کرد. در حوزه صنعتی نیز 170 شرکت فعال داریم و در شرایطی که ادعا می‌شود تحت تاثیر تحریم‌ها قرار گرفته‌ایم؛ چرخه تولید در این شهرستان فعالیت می‌کند.

قربانی اظهار داشت: 9 دانشگاه فعال در شهرستان با جمعیت دانشجویی 12 هزار نفری در اختیار داریم و دستگاه‌های خدمات‌رسان ما با تمام ظرفیت در حال ارائه خدمت به مردم هستند و کمیته امداد نیز در راستای توانمندسازی افراد تحت پوشش خود کار می‌کنند و توانسته‌اند تحولی ایجاد کنند.

فرماندار گناباد افزود: 140 پروژه در دهه فجر در گناباد افتتاح خواهد شد که بعد از مشهد دومین شهرستان هستیم؛ با اعتباری بیش از 58 میلیارد تومان این پروژه‌ها به بهره برداری می‌رسد که برای ارائه خدمت به مردم به بهره برداری خواهد رسید.

جواد باذلی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز در این نشست اظهار داشت: مدیران باید شهامت را داشته باشند که مورد نقد منصفانه قرار گیرند و بهترین روش، مطالبه‌گری درست رسانه‌های انقلاب است.

وی افزود: در حوزه آموزش، دانشگاه علوم پزشکی گناباد با 26 رشته قریب 1700 دانشجو از مقاطع کاردانی تا دکتری دارد و حیطه خدمات‌رسانی نیز بسیار وسیع است؛ 545 پایگاه خانه سلامت داریم و 18 مرکز جامع سلامت شبانه روزی و براساس برنامه وزارت در حال خدمت‌رسانی هستند.  قبل از پیروزی انقلاب، تعداد پزشکان کمتر از 10 نفر در گناباد بود اما امروز به برکت انقلاب قریب به 200 پزشک در رشته‌های مختلف درمانی در گناباد داریم.