به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی  با اشاره به بمباران خبری رسانه‌های معاند بر علیه ملت و نظام ایران اسلامی، گفت: متاسفانه برخی از مدیران قدرت رسانه‌های داخلی کشور را باور ندارند و دشمن از این خلاء بر علیه ملت و نظام استفاده می‌کند.

عباس محمدیان با بیان اینکه اعتماد مردم به نظام از بستر رسانه‌های رسمی داخلی محقق می‌شود، افزود: رسانه‌ها پل ارتباط بین مردم و مسؤولان باشند، اگر رسانه‌ای از مدیر یا دستگاهی نقد سازنده  می‌کند، مسؤولان این نقدها را به عنوان خدمت به نظام و ملت ایران بدانند.

وی تصریح کرد: اکنون که نسل چهارم و پنجم انقلاب نیاز رسانه‌ای خود را از رسانه‌های خارجی تامین می‌کند، چراکه برخی مسؤولان به رسانه‌های داخلی اعتماد ندارند و اگر رسانه‌ای نقدی می‌کند فردا می‌گویند، فردا آن رسانه را راهش ندهید.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی ادامه داد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و وظیفه رسانه‌ها است که کارنامه انقلاب را که کارنامه عزت، افتخار و اقتدار بوده به مردم بیان کنند.

محمدیان با بیان اینکه حواسمان به تسویه حساب بدخواهان نظام باشد، افزود: قهرمان واقعی این انقلاب مردم هستند و اگر مسؤولان با مردم صادق باشند این انقلاب برای همیشه بیمه می‌شود.

احداث ۳۰۰ آموزشگاه در مقاطع مختلف در تربت حیدریه

رئیس آموزش و پرورش تربت حیدریه نیز گفت: در حال حاضر، ۳۸ هزار دانش آموز و ۲ هزار و ۴۵۰ همکار فرهنگی مشغول به فعالیت هستند و حدود ۲ هزار فرهنگی بازنشسته داریم.

سعید نیرویی افزود: به همت خیرین نیک‌اندیش و دولت ۳۰۰ آموزشگاه در مقاطع مختلف در تربت حیدریه احداث شده است.

وی ادامه داد: در قبل از انقلاب اسلامی ۵۶ کلاس در مقطع ابتدایی شهری بود، ولی اکنون به ۳۲۰ کلاس افزایش یافته است.

رئیس آموزش و پرورش تربت حیدریه با بیان اینکه همچنین قبل از انقلاب اسلامی ۴۰ کلاس در مقطع ابتدایی روستایی بود، ولی اکنون به ۳۲۶ کلاس رسیده، تصریح کرد: در دوران قبل از انقلاب در مقطع متوسطه اول ۱۶ کلاس درس داشته‌ایم و امروزه به ۱۹۶ کلاس درس افزایش یافتته است.

نیرویی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی در مقطع متوسطه دوم ۶۰ کلاس درس در این شهرستان بود که اکنون به ۳۶۰ کلاس درس رسیده، افزود: در مجموع ۱۷۲ کلاس درس در این شهرستان داشته‌ایم و اکنون به یک هزار و ۱۱۵ کلاس درس افزایش یافته است.

وی ادامه داد: ۱۳ آموزشگاه شبانه روزی، هشت سالن ورزشی و ۵۹ نمازخانه طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی در این شهرستان احداث شده است.

رئیس آموزش و پرورش تربت حیدریه با بیان اینکه خوشبختانه در تمامی مدارس این شهرستان نمازخانه ساخته شده و نمازجماعت در مدارس برگزار می‌شود، تاکید کرد: ۱۰۰ درصد دانش آموزان زیر پوشش تحصیلی هستند و حتی مدارسی با یک دانش‌آموز در تربت حیدریه داریم و تلاش شده که امکانات تحصیل برای تمامی دانش‌آموزان فراهم شود.

نیرویی یادآور شد: با همکاری خیرین نیک‌اندیش نیازهای آموزش و پرورش در حوزه فضای آموزشی و فضای ورزشی مرتفع شده است.

ساماندهی ۸۶ هزار بسیجی در تربت حیدریه

در ادامه این نشست فرمانده ناحیه مقاومت سپاه تربت حیدریه به ساماندهی ۸۶ هزار بسیجی از اقشار مختلف مردم در این شهرستان خبر داد و گفت: تشکیل بسیج یکی از دستاوردهای  انقلاب است که مشابه چنین تشکلی قبل از انقلاب وجود نداشته است.

علی نیک یاد به اقدامات بسیج در حوزه‌های فرهنگی، محرومیت‌زدایی، خدمت‌رسانی و زیرساختی اشاره کرد و افزود: در راستای محرومیت‌زدایی سالانه بیش از ۸ هزار نفر از بسیجیان در قالب اردوهای جهادی به‌مناطق محروم اعزام می‌شوند.

وی اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی را از دیگر اقدامات بسیج عنوان کرد و ادامه داد: طرح‌های اقتصاد مقاومتی سالانه به ارزش بیش از یک و نیم میلیارد تومان در تربت حیدریه ایجاد می‌شود و به‌طور میانگین برای ۱۵۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.

بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی شهریور ماه سال آینده به بهره برداری می رسد

همچنین حسین عزیزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان تربت حیدریه نیز در این نشست د درباره آخرین وضعیت بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی این شهرستان که قرار بود سال ۹۲ به بهره برداری برسد، اظهار کرد: کلنگ این بیمارستان که سال ۸۹ به زمین زده شد و مجری آن وزارت راه و شهرسازی بود؛ قرار بود سال ۹۲ به بهره برداری برسد که تاکنون ساخت این بیمارستان با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: طبق وعده ای که داده اند این بیمارستان دررشهریور ماه سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید ؛ ضمن اینکه تاکنون برای ساخت این بیمارستان بیش از ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده  و ۳۰ میلیارد تومان نیز برای تکمیل آن نیاز است.

وی ادامه داد: هزینه تکمیل بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی شهرستان تربت حیدریه در بودجه ۹۸ لحاظ شده  ست.

وی همچنین در زمینه میزان تخت های بیمارستانی در شهرستان تربت حیدریه نیز گفت: ضریب اشغال تخت های بیمارستانی بیش از ۸۰ درصد است و با تکمیل بیمارستان امام حسین (ع) کمبود تخت های بیمارستانی به حداقل می رسد. 

رئیس جهاد کشاورزی تربت حیدریه نیز با بیان اینکه به دلیل بحران آب افزایش بهره وری در دستور کار قرار دارد، گفت: در قبل از انقلاب اسلامی آبیاری های نوین در این شهرستان وجود نداشت ولی اکنون از مجموع ۴۰ هزار اراضی کشاورزی حدود ۲۰ هزار هکتار آبیاری های نوین انجام می شود.

محمد رضا عباسپور با اشاره به افزایش عملکرد در تمامی محصولات کشاورزی تربت حیدریه، افرود: تولید محصول گندم از ۱.۵ تن در هر هکتار به پنج تن در هر هکتار افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه به دلیل افزایش بهره وری و چالش کمبود آب به سمت و سوی محصولات کم آب طلب رفته ایم، بیان کرد: تولید زعفران این شهرستان از۱۵۰ هکتار به هشت هزار و ۹۰۰ هکتار رسیده است.

رئیس جهاد کشاورزی تربت حیدریه تصریح کرد: همچنین تولید سیب زمینی از ۲۰۰ هکتار به بیش از ۲هزار هکتار افزایش یافت.

عباسپور تصریح کرد: تولید چغندر قند از ۲۰تن به ۳۰۰تن افزایش یافته است.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۳۰واحد فعال صنایع تبدیلی فعالیت می کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه نیز گفت: هم اکنون ۳۰۰ جاذبه گردشگری در این شهرستان وجود دارد که ۵۰ اثر آن به ثبت ملی رسیده است.

علی محمدی افزود: در حال حاضر ۳۶ بنای تاریخی تربت حیدریه مرمت و بهسازی شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۰ روستای گردشگر و۱۲ روستای تاریخی درشهرستان وجود دارد.

معاون شبکه‌بهداشت تربت حیدریه نیز گفت: قبل از انقلاب یک بیمارستان و یک اداره با ۱۵نیرو فعالیت می کرد.

علی تیموری افزود: هم اکنون ۳۲مرکز بهداشت و۱۴۳ خانه بهداشت و۲پایکاه سلامت در نقاط مختلف شهر فعالیت می کنند و خدمات حوزه بهداشت افزایش یافته است.

وی بیان کرد: ۹درمانگاه، ۶۰ پزشک عمومی، ۲۰۹ بهورز در سطح روستاها وسه مرکز زایمان در روستاها و۴۷ ماما در مراکز جامع و غیره فعالیت می کنند.

رئیس اداره صنعت ،معدن وتجارت تربت حیدریه گفت نیز : بزرگ‌ترین واحد تولید طلای زرمهر در تربت حیدریه وجود دارد وتنها واحد در قبل از انقلاب کارخانه قند بوده است.

مهدی عباسپور افزود: ۴۷۰مجوز تاسیس واحد صنعتی با سرمایه گذاری با ۲۷۰ میلیارد تومان در این شهرستان صادر شده که ۵هزار و ۶۰۰ نفر مشغول به کار شده اند.

وی بیان کرد: بیش از ۱۱هزار در حوزه صنعت بصورت مستقیم ‌غیر مستقیم مشغول به کار شده اند.

عباسپور تصریح کرد: قبل از انقلاب دو معدن ودر حال حاضر ۵۵ پروانه که ذخیره آنها ۸۹ میلیون تن و با ۳۰میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که و۵۶۵ نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

وی از احداث مجوز پایانه صادراتی خبر داد وگفت: دو سردخانه بزرگ و واحد تولیدی طلای زرمهر درحال تکمیل است.

معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه تربت حیدریه در این مراسم گفت: ازابتکار سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی برای پیش بینی حضور کاروان رسانه انقلاب در شهرستان تربت حیدریه همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تقدیر و تشکر می کنیم. 

علی رستمی افزود: در طلیعه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم، نام و یاد بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی را گرامی می داریم.

وی ادامه داد: امیدواریم انعکاس دستاورد های ۴۰ ساله انقلاب اسلامی به رقم مسائل و مزاحمت های بین المللی با واقع بینی بتوانیم فضای مسموم رسانه های معاند را خنثی کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه بیان کرد: رسالت ما در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بسیار سنگین است و تمامی هجمه‌های دشمنان بر روی انقلاب اسلامی است تا جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار نشود. 

رستمی با بیان اینکه در هر جایگاهی هستیم، باید با مردم ارتباط موثر بگیریم، تصریح کرد: امروزه در روستاها خدمات خوبی انجام شده و با ارتباط چهره به چهره با مردم و نخبگان دستاورد ها و خدمات نظام به مردم منتقل شود.

وی تاکید کرد: مهم ترین دلیل ماندگاری و بقای نظام جمهوری اسلامی اراده ملت ایران است و باید تمامی اهداف انقلاب اسلامی تداعی شود.

فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: در ایام دهه فجر باید ثمرات و دستاورد های نظام جمهوری اسلامی به مردم یادآوری شود و روشنگری و تبیین دستاورد های نظام ضروری است.

رستمی گفت: در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی ۷۵ پروژه با اعتباری حدود ۱۳۰ میلیارد تومان در این شهرستان بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه از این میزان ۹۰ میلیارد تومان اعتبار مربوط به حوزه گازرسانی روستایی،  شهرک‌های صنعتی تقویت خط انتقال تربت حیدریه به سمت جنوب است، ادامه داد: همچنین یک هزار و ۲۱ طرح اقتصادی از منابع مختلف اشتغالزایی با ۲۸ میلیارد تومان اعتبار افتتاح می‌شود.

فرماندار ویژه تربت حیدریه از سفر اردکانیان وزیر نیرو برای کلنگ زنی نیروگاه برق به این شهرستان خبر داد.