به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛نخستین کاروان رسانه انقلاب خراسان رصوی امشب به تربت جام به عنوان چهارمین مقصد خود سفر کرد و مورد استقبال مسئولان این شهرستان قرار گرفت.

مسؤول بسیج رسانه خراسان رضوی طی نشستی با جمعی از مسؤولان تربت جام گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همبستگی میان مردم و مسؤولان ضروری است.

عباس محمدیان با تاکید بر لزوم برقراری ارتباط مؤثر میان مردم و مسؤولان، افزود: نخستین کاروان رسانه انقلاب متشکل از ۲۵ خبرنگار و عکاس فعالیت خود را از حرم رضوی آغاز کرد و تاکنون به شهرستان‌های کاشمر، گناباد، تربت حیدریه و تربت جام سفر کرده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با تلاش اصحاب رسانه و خبرنگاران دستاوردهای انقلاب اسلامی طی ۴۰ سال اخیر به خوبی به مردم منتقل شود.

مسؤول بسیج رسانه خراسان رضوی تاکید کرد: طی مدت حضور کاروان رسانه انقلاب سعی می‌کنیم، با زبان رسانه حق شهدای نظام جمهوری اسلامی را ادا کنیم.

محمدیان با بیان اینکه در مدت حضور کاروان رسانه انقلاب با همکاری فرمانداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی باید دستاورد های ۴۰ ساله انقلاب در شهرستان تربت جام به مردم منتقل شود، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی نباید کارنامه دوران مدیریت خود را ارائه دهند بلکه باید تمامی دستاورد‌های انقلاب اسلامی در ۴۰ سال اخیر را به مردم و اصحاب رسانه ارائه دهند.

تربت جام پایگاه وحدت شیعه و سنی است

رئیس شورای اسلامی شهر تربت جام نیز در این نشست گفت: این شهر پایگاه وحدت شیعه و سنی است و احترام و ارادت متمادی بین شیعه و سنی در خصوص محبت به اهل بیت (ع) محرز است.

حجت‌الاسلام مصطفی دامن‌پاک ضمن خیرمقدم به اعضای نخستین کاروان رسانه انقلاب خراسان رضوی، افزود: هدف این کاروان انتقال دستاوردهای انقلاب اسلامی طی ۴۰ سال اخیر در تربت جام به مردم است و امیدواریم این کاروان برای مردم این شهرستان پر خیر و برکت باشد.

دستاوردهای انقلاب متعلق به مردم و جمهوری اسلامی است

همچنین فرماندار تربت جام در ادامه نشست با اشاره به ظرفیت‌های تربت جام، گفت: با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی از سوی نظام در این شهرستان انجام شده و این خدمات و دستاوردها متعلق به یک جربان سیاسی نیست بلکه متعلق به مردم و نظام جمهوری اسلامی است.

مرتضی حمیدی افزود: نسل جوان ما برخی از دستاورد های نظام را نمی دانند بنابراین دستاورد ها باید به نسل جوان جامعه تبیین شود.

وی نخستین کاروان رسانه انقلاب را صدای انقلاب دانست و بیان کرد: دستاورد های ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در شهرستان تربت جام از سوی رسانه های خراسان رضوی باید به مردم استان و کشور شود تا زمینه امید و نشاط بیشتری برای مردم فراهم شود.

کاروان انقلاب حرکتی خلاقانه است

شهردار تربت جام نیز با بیان اینکه این شهر پایگاه وحدت است، گفت: اصحاب رسانه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید واقعیت‌های قبل و بعد از انقلاب را برای مردم بازگو کنند.

سید علی حسینی افزود: خبرنگاران رسالت سنگینی دوش دارند چراکه باید خدمات و واقعیت‌های جامعه به مردم و نسل جوان جامعه منتقل کنند.

وی حضور نخستین کاروان انقلاب در شهرستانهای خراسان رضوی را حرکتی خلاقانه دانست و بیان کرد: حضور این کاروان برای این شهرستان خروجی ارزشمندی به دنبال دارد.

دست و پای اژدهای استکبار قطع شده است

امام جمعه تربت جام نیز در حاشیه حضور نخستین کاروان رسانه انقلاب در زورخانه پوریای ولی گفت: ورزشکاران نیروی محرک و قدرت هستند و دوران انقلاب اسلامی نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشته اند.

حجت‌الاسلام محمد جواد طاهری افرود: استبداد رژیم شاه در دوران قبل از انقلاب اسلامی مانع فعالیت ورزشکاران بودند ولی امروزه به برکت نظام جمهوری اسلامی ورزشکاران ما در عرصه‌های بین‌المللی خوش می‌درخشند و یکی از برکات ۴۰ سال سالگی انقلاب اسلامی موضوع سلامت و رسیدن به جسم است.

وی ادامه داد: اکنون دست و پای اژدهای استکبار قطع شده و خود به خود به مرحله نابودی می‌رسد.

امام جمعه تربت جام بیان کرد: دشمنان با افزایش فشار های اقتصادی و تحریم های ظالمانه به دنبال ضربه زدن به ملت ایران اسلامی هستند ولی به زودی افول استکبار را می بینیم.

طاهری تصریح کرد: جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را پاس می داریم و به همه دنیا نشان داده ایم که می توان در مقابل استکبار ایستادگی کرد و کشور های دنیا هم موضوع مقاومت مقابل استکبار را الگو برداری کرده اند.

وی در پایان افرود: ملت ایران اسلامی در مقابل تحریم های ظالمانه دشمن همانند دوران جنگ تحمیلی ایستادگی و مقاومت می کنند و آینده روشنی را در پیش داریم و رژیم صهیونیستی نابود شدنی است.