به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ مدیر سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی گفت: از این تعداد 11هزار نفر در قالب کاروان های دانش آموزی و 4هزار و 500نفر از طریق بسیج دانشجویی با قطار به مناطق جنوب کشور اعزام خواهند شد.

سرهنگ عباس صالحی افزود:حدود 20هزار نفر نیز از سوی بسیج محلات، اصناف و دیگر اقشار به سفرهای راهیان نور خواهند رفت.

وی از برنامه ریزی برای ارائه خدمات به مسافرانی که با خودرو شخصی به خوزستان عزیمت می کنند خبر داد و گفت: تا کنون حدود 500نفر برای دریافت خدمات اسکان در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس ثبت نام کرده اند که با ورود به این مناطق در اقامتگاههای تعیین شده اسکان می یابند.

سرهنگ صالحی افزود: سفرهای راهیان نور خراسان رضوی که از 21بهمن ماه امسال آغاز شد تا 17فروردین سال آینده ادامه دارد و در صورت استقبال مردم این زمان تمدید خواهد شد.

وی اظهار داشت: سفرهای راهیان نور در تعطیلات نوروزی مختص مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور خواهد بود و بازدید از مناطق عملیاتی این دوران در غرب کشور تابستان سال آینده انجام خواهد شد.

وی گفت: تاکنون بیش از 9هزار نفر از خراسان رضوی شامل 4هزار و 700دانش آموز، 3هزار و 500دانشجو و حدود هزار نفر از سایر اقشار از طریق کاروانهای راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور سفر کرده اند.

از نیمه اسفند سال1396 تا 17فروردین ماه امسال 24هزار و 340نفر از خراسان رضوی در قالب کاروان های راهیان نور رهسپار مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس شدند.

سالانه حدود 6.5میلیون نفر در اردوهای راهیان نور شرکت می کنند که 70درصد آنان جوانان 15تا30 سال هستند.

20 اسفند ماه به عنوان روز ملی راهیان نور نامگذاری شده است.