به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛محمدهادی قوی‌پنجه در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به فعالیت مستمر بسیج اصناف خراسان رضوی در 6 ماه پایانی سال 97 اظهار داشت: از ابتدای مهر تاکنون توسط اعضای بسیج اصناف استان اقدامات حائز اهمیتی انجام شده و بسیاری از مشکلات موجود در روستاها برطرف شده است.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب بسیج اصناف خراسان‌رضوی تصریح کرد: به‌عنوان مثال اقداماتی در ارتباط با خاکبرداری، جدول‌گذاری و نظایر این موارد انجام شد، همچنین بسیج اصناف استان در بحث تأمین روشنایی معابر نیز تاکنون موفق عمل کرده است.

قوی‌پنجه ادامه داد: هنوز امور برخی روستاها محقق نشده و بسیج اصناف استان برای تکمیل آنها تمام تلاش خود خود را به کار می‌برد، امور مذکور در اغلب روستاها صورت پذیرفته و تنها دو یا سه روستا در بخش مربوط به بسیج اصناف خراسان رضوی باقی ماندند.

رئیس بسیج اصناف خراسان رضوی در ارتباط با همکاری سایر ارگان‌ها بیان کرد: تاکنون بسیج اصناف استان تا حد امکان در راستای بهبود وضعیت در تلاش بوده اما عدم همکاری برخی ارگان‌ها نظیر جهاد کشاورزی  با این نهاد از سرعت پیشرفت امور می‌کاهد، در صورت همکاری آنها قطعاً مشکلات موجود در بسیج اصناف خراسان رضوی مرتفع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 27 حوزه بسیج اصناف فعال هستند، علاوه بر موارد مذکور 513 اتحادیه صنفی در استان وجود دارند و در 28 شهرستان در حال فعالیت هستند، همچنین هزار و 678 واحد صنفی در بسیج اصناف خدمت رسانی می‌کنند.

قوی‌پنجه ادامه داد: بسیج اصناف در سال 64 تشکیل شده و از اهداف آن می‌توان به آموزش و سازماندهی اعضای بسیج اشاره کرد، همچنین بسیج اصناف در شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنفی و ارتقاء سطح علمی شاغلان اصناف نیز در تلاش است.

انتهای پیام/ز