به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛محمد روحانی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اعضای بسیج سازندگی خراسان رضوی از ابتدای سال 97 تاکنون طبق برنامه پیش رفته و امور مختلفی را در سطح استان انجام دادند، به عنوان مثال 21 هزار نفر به اردوهای جهادی اعزام شدند.

رئیس بسیج سازندگی خراسان‌رضوی ادامه داد: اردوهای جهادی جهت پر شدن اوقات فراغت جوانان تشکیل می‌شود و بنا به دستور مقام معظم رهبری، این امر در دستور کار قرار گرفته، اردوهای جهادی بر ارتقاء نسل جوان و شناخت آنها با محیط روستا و معضلات موجود در مناطق محروم شکل می‌گیرد.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون امور متعددی نظیر خرید، تکمیل، بازسازی و نظایر این موارد برای بالغ بر 500 خانه صورت پذیرفته است، علاوه بر آن در 380 مدرسه توسط دانش‌آموزان  اقداماتی نظیر نقاشی دیواری، ایزوگام، دیوارسازی و مانند آن انجام شده است.

روحانی با اشاره به عملکرد مطلوب در بخش پزشکی خاطرنشان کرد: 54 هزار ویزیت رایگان در مباحث مختلفی اعم از دندانپزشکی، چشم‌پزشکی، توزیع دارو و نظایر این موارد صورت پذیرفته است، موارد مذکور اغلب در حاشیه شهر، روستاها و مناطق محروم محقق شده است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی بیان کرد: اقدامات مذکور توسط عموم انجام شده و ساکنان استان به طور جدی پای کا بودند، بسیج سازندگی استان برنامه‌های متعددی در پیش رو داشته که از آنها می‌توان به برگزاری مراسم تقدیر از جهادگران و گروه‌های برتر روستاها اشاره کرد.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی خراسان رضوی در بحث بودجه کمبودی نداشته و تمامی خدمات از سوی عموم انجام می‌شود، اقدامات مذکور در آینده نیز محقق شده و همچنان شاهد حضور گرم عموم در مناطق محروم هستیم.

انتهای پیام/ ز