به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛علی پیری با اعلام خبر اعزام بیش از 1020نفر از مشتاقان و علاقمندان به فرهنگ جهاد و شهادت اعلام کرد : این افراد توسط 8دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی 8سال دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند.

 

وی با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور حرکت بزرگ فرهنگی در راستا زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا است تاکید کرد: کاروان راهیان نور همچنین سبب تحکیم کننده هویت دینی و انقلابی نسل جوان و تقویت روحیه انقلابی و استکبار ستیزی در بین جامعه خواهد شد که همه بایستی در قبال این حرکت فرهنگی، احساس مسئولیت نماییم.

 

پیری همچنین با تاکید بر این نکته دستگاهها ادارات و نهاد های مرتبط باید در راستای هرچه پررنگ تر برگزار شدن سفر راهیان نور تلاش کنند ادامه داد:این حرکت احیا کننده فرهنگ ایثار و شهادت و گفتمان انقلاب اسلامی درجامعه بویژه در بین نسل جوان و پیوند دهنده این قشر با نسل اول انقلاب است.

 

وی ادامه داد: در این سفر، افراد برای آشنایی بیشتر با مناطق جنگی و فرهنگ شهادت و درس ایستادگی و ایثار از دیگر مناطق جنوب مانند اروند، شلمچه، طلائیه، علقمه و معراج شهدای شهر‌های اهواز  بازدید می‌کنند.