به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛حسین ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری سپاه رضوی در محل یادمان ثامن‌الائمه، گفت: استودیو سیار رادیو برای اولین بار در کشور امسال در یادمان ثامن‌الائمه خراسان مستقر شده و هر شب ساعت 20 الی 20:30 به طور زنده و مستقیم برنامه رادیویی خراسان را از این یادمان را پخش می‌کند، همچنین بسته‌های گزارشی نیز در طول روز پخش می‌شود.

مسئول قرارگاه رسانه‌ای خراسان رضوی بیان کرد: روزانه بالغ بر 30 گزارش رادیویی به طور زنده و مستقیم از این استودیو پخش می‌شود، علاوه بر آن روزانه سه بسته تلویزیونی از یادمان‌های دفاع مقدس به طور زنده و مستقیم پخش می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سه گروه فیلمبرداری و مستندسازی در یادمان ثامن‌الائمه و یک گروه در خرمشهر مستقر هستند، افزود: اتوبوس اصحاب رسانه و خبرنگاران نیز دو روز آینده برای انعکاس خبری راهیان نور خراسان رضوی به ما ملحق می‌شوند.
ضیایی با اشاره به اینکه خراسان رضوی بین تمام استان‌های کشور در اعزام زائر به راهیان نور و اردوکشی رتبه اول را دارد، اظهار کرد: امسال 18 هزار زائر از خراسان به مناطق اعزام خواهند شد که بیشتر آنان با خودروی شخصی آمده‌اند.
مسئول قرارگاه رسانه‌ای خراسان رضوی تشریح کرد: انجمن راویان فتح رضوی این استان در کشور بی‌نظیر است و فقط در خراسان جایی به این نام وجود دارد که فعالان دفاع مقدس در آنجا جمع شدند و لحظه به لحظه آموزش دیده و به روز می‌شوند که به زائران سایر استان‌ها نیز خدمت ارائه می‌دهند.
وی با بیان اینکه در خصوص این انجمن نیز استان خراسان پیش‌قراول است همان‌طور که در زمان جنگ پیش‌قراول بوده، ادامه داد: این پادگان در زمان جنگ نیز جلوتر از خط مقدم بوده و خراسانی‌ها همیشه در همه جا نفر اول بوده‌اند.
ضیایی با اشاره به حضور آیت‌الله علم‌الهدی طی روزهای گذشته در این مکان، افزود: حضور استاندار خراسان رضوی نیز تاکنون قطعی نشده است.
مسئول قرارگاه رسانه‌ای خراسان رضوی یادآور شد: اکنون حدود 12 بسته خبری در بخش خبر سیمای خراسان رضوی و رادیو از راهیان پخش شده که سه بسته متعلق به حضور امام جمعه مشهد و سایر مسئولان در این مکان بوده است.

گزارش از: فاطمه باقری