به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛سرهنگ محمد روحانی مسئول بسیج سازندگی سپاه امام رضا (ع) در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به خدمات رسانی سپاه امام رضا (ع) به مناطق سیل زده گلستان گفت: سردار نظری فرمانده سپاه امام رضا (ع) امروز با حضور در برخی از مناطق سیل زده استان گلستان از حاشیه شهر گنبدکاووس بازدید کرد و در ساعات آینده نیز از دو شهرستان کلاله و مراوه تپه نیز بازدید خواهد کرد تا از نزدیک شاهد فعالیت‌ها و خدمات رسانی سپاه امام رضا (ع) باشد.

 

برخی از کمک‌های مردم خراسان رضوی به مناطق سیل زده رسیده است/
وی با بیان اینکه سه منطقه از این استان گلستان به سپاه امام رضا (ع) واگذار شده است تصریح کرد: شهرستان‌های گنبد کاووس، کلاله و مراوه تپه به سپاه امام رضا (ع) واگذار شده است؛ گروه‌های پزشکی هم که از خراسان رضوی اعزام شده اند از هفته گذشته مشغول ارائه خدمات بوده اند؛ دارو و آب معدنی نیز وارد این مناطق شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه امام رضا (ع) گفت: در شهرستان کلاله بیشترین آسیب‌ها را روستا‌ها را دیده اند و در رابطه با این موضوع تعاملاتی با شهرداری مشهد و قرارگاه خاتم الانبیا داشته ایم و این دو نهاد آمادگی خود را جهت همکاری و بازسازی مناطق سیل زده اعلام کرده اند.

سرهنگ روحانی با اشاره به وضعیت مراوه تپه افزود: این شهرستان در واقع شهرستانی عشایری است و عشایر استان‌های خراسان رضوی و شمالی هم در این منطقه حضور دارند و مستقر شده اند؛ هدف ما در این شهرستان مرمت خانه‌های دامی و عشایری است که امیدواریمگروه‌های جهادی نقش بسزایی در این امر داشته باشند و در جهت تسریع بازسازی اماکن تخریب شده تلاش کنند؛ از هفته آینده نیز گروه‌های دامپزشکی جهت کنترل بیماری‌ها در اینجا حضور پیدا خواهند کرد.

 

برخی از کمک‌های مردم خراسان رضوی به مناطق سیل زده رسیده است/
وی با اشاره به کمک‌های ارسال شده از طرف مردم خراسان رضوی تصریح کرد: امروز هم یک کامیون از کمک‌های مردمی وارد شهرستان مراوه تپه شده و ان شالله بین عشایر و مردم تقسیم خواهد شد.


مسئول بسیج سازندگی سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه کمک‌های مردمی در قالب‌های مختلفی است، گفت: کمک‌های مردمی در قالب مواد غذایی، آب معدنی، پتو، فرش لوازم خانگی و ... بوده و به مردم عزیز این مناطق خواهد رسید.

سرهنگ روحانی افزود: در چند روز آینده نیز محموله‌ای از خوراک دام و کنسانتره وارد این استان خواهد شد و میان دامداران تقسیم خواهد شد.

 

انتهای پیام//ج.ر