به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)مدیران رسانه‌ای و فرهنگی خراسان رضوی در راستای اعلام همبستگی در دیدار با فرمانده سپاه امام رضا(ع) لباس سپاه بر تن کردند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی در این دیدار ضمن اشاره به اقدام رئیس‌جمهور آمریکا گفت: این موضع‌گیری آمریکا از سر استیصال است.یعقوب علی نظری در تشریح استیصال آمریکا بیان کرد: راهبرد آمریکا در مواجهه با ایران راهبرد مواجهه مستقیم نیست حتماً باید از طریق اقدامات غیرمستقیم اهدافش را پیاده کند وقتی مستقیم درگیر می‌شود یعنی نتوانسته اهدافش را انجام دهد.

وی اقداماتی مانند جابه‌جایی ناو را ازجمله اقدامات روانی دشمن برای رسیدن به اهدافش برشمرد و ادامه داد: وقتی به اهدافشان نرسیدند جنگ‌های نیابتی در حوزه نرم و سخت انجام می‌دهند و وقتی بازهم موفقیتی نداشتند مجبور به کار مستقیم می‌شوند.

نظری تأکید کرد: هر چه این اقدام رنگ و لعاب بگیرد بازهم تفاوتی با یک نوع عقب‌نشینی جدی در راهبردها ندارد و امروز عرصه بر دشمن تنگ‌شده و باید با تغییر راهبرد از بن‌بست خارج شوند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار کرد: باید دشمن را گام‌به‌گام چه در میدان چه در راهبرد و تاکتیک به عقب برانیم که درنهایت همه این اقدامات به نفع نظام اسلامی است.

در تحلیل‌ها مؤلفه قدرت معنوی را لحاظ کنید

وی از اصحاب رسانه خواست حتماً در تجزیه‌وتحلیل‌های خود مؤلفه قدرت معنوی را لحاظ کنند و تصریح کرد: دشمن می‌خواهد ما را به سمت معادلات مادی سوق دهد تا فقط بر اساس معادلات مادی عمل کنیم اما باید عکس خواسته دشمن باشیم.

نظری قدرت و مؤلفه معنوی را مزیتی دانست که دشمنان نسبت به آن فهمی ندارند و گفت: همیشه اتفاقات خوب و مثبت در بدترین شرایط اتفاق افتاده است و این باید تقویت شود، واقعیت‌های میدان، تعامل ما و سابقه تاریخ جمهوری اسلامی این مسئله را ثابت می‌کند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی تأکید کرد: هر اقدامی دشمنان انجام دهند ظاهرش ممکن است پیام‌های دیگر داشته باشد اما باطنش را باید با عینک اعتقادات و معادلات برخاسته از متن انقلاب اسلامی نگاه کنیم و تجزیه‌وتحلیل بر اساس فرمول وارداتی دشمنان غلط است.

وی سپاه را مولود انقلاب خواند و تشریح کرد: چون دشمنان از احمق‌ها هستند خودشان کار دست خودشان می‌دهند مثلاً درست کردن داعش باعث شد سرعت صدور انقلاب اسلامی که امام فرمودند بسیار زیاد شود.

نظری ادامه داد: اقدام ترامپ باعث شد فضایی باز کنند و اهدافی معین کنند که به‌صورت عادی زمان می‌برد به آن‌ها برسیم ولی الآن به‌سرعت قابل‌دسترسی است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امسال سال فرصت‌ها و نعمت‌ها است، باران گرفتاری به وجود آورد ولی اصلش رحمت است و این اقدام دشمن نیز ظاهرش با باطنش متفاوت است باید زوایای دیدنمان را اصلاح کنیم.

وی اشتراکات اصحاب رسانه را خیلی قوی‌تر از اختلافات ذکر و اظهار کرد: در مبانی اعتقادی هم‌رأی هستیم شاید اختلاف‌سلیقه باشد اما باید اشتراکات را تقویت کنیم.

رسانه‌های استان نگاه و رویکرد مشترک دارند

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی نیز در ابتدای این دیدار با اشاره اثرگذاری هماهنگ و کم‌نظیر رسانه‌های استان در کشور گفت: از مدیران رسانه‌ها تشکر می‌کنم که اجازه دادند ما به‌عنوان خادمشان در بسیج رسانه این فضا و هماهنگی را فراهم کنیم.

عباس محمدیان ادامه داد: هماهنگی کم‌نظیر رسانه‌های خراسان رضوی منجر شده که اثرگذاری رسانه‌های استان در حوزه مفاهیم انقلاب و مقاطع مختلف به نگاه و رویکرد مشترکی بین همه رسانه‌ها بیانجامد.

اقدام احمقانه ترامپ همه سلیقه‌ها را پای‌کار سپاه آورد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی که از اعضای حاضر در جلسه بود در ادامه دیدار با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۸ و بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: با صدور این بیانیه روح و چشم‌انداز جدید برای انقلاب ترسیم‌شده است.

جعفر مروارید ادامه داد: مضامین بیانیه مجموعه‌ای منسجم است از توجه به جوانان، عزت اسلامی، توجه به آینده، روح جوان انقلاب و ظرفیت‌های جوان که مورد تأکید رهبر انقلاب است.

وی با اشاره به فضای اجماع بین رسانه‌های استان تصریح کرد: این فضا توافقی است که برای آرمان‌های انقلاب رخ‌داده و سلایق و گروه‌های مختلف پای این آرمان‌ها ایستاده‌اند و نشانه بارز ایستادگی واکنش به اقدام احمقانه ترامپ علیه سپاه بود که همه سلایق را آورد پای‌کار سپاه تا همه بگویند من یک سپاهی‌ام.

به جهان پیام دادیم ایران و سپاه از یک منشأ هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام صادرشده به جهان را یک پیام واحد دانست و گفت: به جهان پیام دادیم ایران و سپاه از یک منشأ هستند.

مروارید تأکید کرد: باید قدرت و کارآمدی ایران را با کمک مجموعه سپاه در بخش‌های مختلف نشان دهیم و در عرصه‌های تولید محتوا، فضای نخبگانی، تولید و رونق ملی، پاسداشت ارزش‌های انقلاب و تبیین کارآمدی نظام‌وظیفه خود را عمل کنیم.

وی تصریح کرد: پیام مظلومیت مردم ایران که تحریم ظالمانه است و ملت ما روی پای خودش است را مخابره کنیم و این نحوه تعامل ظالمانه را می‌توان در برنامه‌های مختلفی نشان داد.

کسانی که تصور نمی‌کردیم پیشتاز دفاع از سپاه بودند

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی ضمن اشاره به سخنان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص سپاه اظهار کرد: این اقدام ترامپ باعث شد سپاه عزیزتر شود و خیلی از کسانی که تصور نمی‌کردیم در این مدت پیشتاز دفاع از سپاه بودند.

محسن نصرپور در آستان ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی سپاه را یک نیروی نظامی، امنیتی، سازندگی و اطلاعاتی کارآمد ذکر کرد و ادامه داد: چون سپاه وارد حیاط‌خلوت دشمن شده، این کار را کردند.

وی سپاه را بازوی توانمند رهبری ذکر و اظهار کرد: در این مقطع حمایت از سپاه جدا از مسائل اعتقادی اسلامی یک ارزش ملی است و تمام ایران پاسدار شده و سپاه هشتادمیلیونی داریم.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی ضمن تأکید بر حمایت همه از سپاه ادامه داد: با وحدت می‌توانیم به منویات رهبری عمل و دشمن را ناامید کنیم.

مهم‌ترین پیام برای دشمنان ناامیدی از امیدهایی بود که به ۹۸ بستند

مدیر مسؤول روزنامه خراسان با اشاره به وعده مقام معظم رهبری گفت: باورپذیر نبود این وعده این‌قدر زود خودش را نشان دهد و ابتدای سال با نمایش همبستگی ملی، اقتدار، وحدت و اطمینان به آینده نظام در بدترین شرایط اقتصادی که کشور با آن درگیر است این اتفاق افتاد.

محمد سعید احدیان این مسئله را از دستاوردهای انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: تردید نکنیم غیر از روحیه امید و احساسی که داخل کشور از این ماجرا به وجود آمده مهم‌ترین پیام برای دشمنان ناامیدی از امیدهایی است که برای سال ۹۸ بسته بودند.

وی تأکید کرد: سپاه ۸۰ میلیونی بعد از ۴۰ سال که امام خمینی(ره) پیام تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی را دادند، پیام بزرگی برای دشمنان دارد و برای دوستان امیدآفرین است.

مدیر مسؤول روزنامه خراسان با تأکید بر اینکه امروز بالباس سپاه آمدیم تا بگوییم جزو سپاه ۸۰ میلیونی هستیم گفت: افتخار ما است که بگوییم نقشی در این سپاه‌داریم و یادمان نمی‌رود نقش سپاه کلیدی بود و کمک کرد بتوانیم باافتخار در برابر همه دشمنان بایستیم.

احدیان نقش سپاه در بخش‌های مختلف را برشمرد و تأکید کرد: سپاه در سازندگی نقش مؤثری داشت و در این برهه زمانی شب و روز برای چالش سیل تلاش می‌کند پس ما هم باافتخار دوست داریم خودمان را در این لباس ببینیم.

اجتماعی‌تر شدن سپاه در رده‌های مختلف باید اتفاق بیفتد

مدیر خبرگزاری فارس خراسان رضوی نیز با تشکر از فرمانده سپاه توضیح داد: در دوره‌ای که شما فرماندهی سپاه این استان هستید سپاه خیلی اجتماعی‌تر در حوزه فرهنگی، اجتماعی و خدماتی پررنگ است و اگر سابق بر این‌چنین اقداماتی بوده هم رسانه‌ای نشده است.

سید ناصر نعمتی تصریح کرد: اجتماعی‌تر شدن حتماً باید در رده‌های مختلف سپاه مثل پایگاه‌های بسیج محلات که بسیار ضروری است هم اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای امسال تأکید کرد: اگرچه رهبری به موضوعات رسانه‌ای توجه ویژه کردند. از آن به‌عنوان جنگ نرم یادکردند، اما متأسفانه در فضای بین‌المللی آرایش رسانه‌ای لازم را نداریم.

مدیر خبرگزاری فارس خراسان رضوی با تأکید بر اینکه باید بیشتر در این فضا کارکرد، ادامه داد: امروز می‌توانیم از این موقعیت استفاده کنیم و آن را به فرصت تبدیل کنیم.

دولت و قوه مجریه هم لباس سپاه را بپوشند

مدیر خبرگزاری ایرنا خراسان رضوی نیز در این دیدار ضمن اشاره به تحلیل‌ها در خصوص اقدام رئیس‌جمهور آمریکا گفت: این اقدام در سه سطح داخلی، بین‌المللی و بین‌الدولی تحلیل‌شده است.

حسین کریم زاده تشریح کرد: در سطح داخلی تحلیل این اقدام ادامه لغو برجام است و هدف آن ایجاد فشار روانی بیشتر بر ارکان نظام و مردم است تا به هدف غایی که ایجاد شکاف بین سیاست‌گذاران، مجریان و مردم است بیانجامد.

وی راهکار رسانه‌ای این ترفند را نمایش انسجام همه بخش‌های مردم با سپاه دانست و افزود: مثل کار ما بالباس سپاه آمدیم و نمایندگان مجلس که اقدام شایسته کردند، پیشنهاد می‌کنم دولت و قوه مجریه هم این کار را انجام دهند.

مدیر خبرگزاری ایرنا خراسان رضوی با اشاره به راهکار پررنگ‌تر افزود: حضور اجتماعی سپاه در سطح جامعه مثل حضور فرمانده سپاه در کمپ ترک اعتیاد که خیلی به هنگام بود و تداوم این اقدامات در راستای نشان دادن جایگاه اجتماعی و فرهنگی سپاه بسیار مؤثر است.

کریم زاده تحلیل در سطح بین‌المللی را درزمینهٔ تحریم‌ها ذکر و عنوان کرد: هدف دشمن این بوده خطوط قرمز خیالی را مشخص‌تر به کشورهای دیگر اعلام کند و در مقابل باید کمک کنید که حضور سپاه در تعاملات فرهنگی و کمک به کشورهای منطقه را پررنگ کنیم.

وی در خصوص سطح بین‌الدولی توضیح داد: این قانون مقابله با تروریست آمریکا است و رئیس‌جمهور آمریکا برای ورود به هر جنگی نیازمند تصویب کنگره است اما در قانون ضد تروریست نیاز به تصویب ندارد و طرفش دولت نیست بلکه به سازمان‌هایی انگ تروریست می‌چسبانند و این باز گذاشتن دست ترامپ برای اقدامات جنگ‌طلبانه است.

مدیر خبرگزاری ایرنا خراسان رضوی تأکید کرد: هدف حساس کردن نقاط تماس سپاه با نیروهای آمریکا در منطقه است چون آمریکا سپاه را نیروی نظامی رسمی کشور تلقی نمی‌کند بلکه تروریست می‌شمارد.

کریم زاده تصریح کرد: در مقابل این هدف باید تحرکات در نقاط تماس را رصد کنیم و هر اقدام جنگ‌طلبانه را بلافاصله رسانه‌ای کنیم.

باید از راهکار نرم استفاده کرد

سرپرست نمایندگی روزنامه شهروند در استان خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: امسال شروعش با یک سیل توأم با خرابی بود درعین‌حال که، برکات داشت و بعد از سال‌ها خشک‌سالی آب پشت سدها تأمین شد درحالی‌که میلیاردها تومان هزینه برای تأمین آب پشت سدها نیاز بود.

مجتبی محمودی با اشاره به سین هشتم امسال که سیل مهربانی بود ادامه داد: نهادهایی مثل سپاه در این سیل مشغول خدمت‌رسانی هستند و ترامپ احمق دقیقاً زمانی این کار را کرد که خدمات سپاه دیده می‌شود.

وی افزود: مردم این خدمات را حس می‌کنند و موج سپاه ۸۰ میلیونی می‌بینند، چرا که سپاه همراه و کنار مردم است.

محمودی با تأکید بر اینکه بعد از تهدید و موج همدلی باید اتفاقی بیفتد که بیشتر ایجاد فرصت شود اظهار کرد: راهکارها در این حوزه خیلی نظامی نیست و حتماً راهکار نرم را باید به کاربست.

این فعال رسانه‌ای توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی بسیج و سپاه را مهم دانست و گفت: توجه به جوان‌ها و وجود نیروی جوان که نمونه آن را در بسیج رسانه داریم باعث ایجاد همدلی می‌شود

 

منبع:فارس