به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام –ره- در روستای کوشه شهرستان بردسکن با حضور مردم ولایتمدار و همچنین بسیجیان روستا برگزار گردید.

 
در این مراسم هادی سیاسی سپاه ناحیه بردسکن ضمن تسلیت سالروز رحلت امام راحل عظیم الشان و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا مخصوصا شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، قیام ۱۵ خرداد را مبدا و سرآغاز انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به سخن امام –ره که فرمودند من برای همیشه ۱۵ خرداد را عزای عمومی اعلام می‌کنم.
 
وی تصریح کرد: امام بزرگوار ما انقلابی را پایه ریزی کرد و به ثمر رساند که با حوادث و فتنه‌های زیادی روبرو بوده و هست و آن‌ها را یکی پس از دیگری از سر راه خود برداشت و ان شاء الله برخواهد داشت.
 
سرگرد پاسدار حسین اقبالی در این مراسم به نمونه‌هایی از این فتنه‌ها اشاره کرد و گفت: مبارزه با رژیم شاهنشاهی، جنگ تحمیلی هشت ساله، ترور‌های اول انقلاب، حادثه کوی دانشگاه در سال ۷۸، فتنه سال ۸۸، اغتشاشات سال ۹۶ و جنگ تمام عیار اقتصادی امروز را از جمله حوادث و فتنه‌هایی برشمرد که این انقلاب در مسیر خود با آن‌ها روبرو بود و به سلامت از آن‌ها عبور کرد و خواهد کرد.
 
مسئول نظارت و بازرسی دفتر نمایندگی، ولی فقیه سپاه ناحیه بردسکن در ادامه به ویژگی‌های گفتمان امام راحل عظیم الشان اشاره کرد و گفت: اولین ویژگی گفتمان حضرت امام –ره- توحید زیربنا و رکن اصلی بود که همه چیز را در ید قدرت خدا می‌دانست و در تفکر امام –ره- عالم محضر خداست.
 
سرگرداقبالی اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام امریکایی را از دیگر ویژگی‌های گفتمان حضرت امام(ره) عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین اصل حاکم بر تفکر و عمل امام خمینی(ره) دین مداری است و مبارزه با اسلام‌های دروغین و کاذب یا همان اسلام امریکایی.
 
هادی سیاسی سپاه ناحیه بردسکن در ادامه اعتماد به صدق وعده الهی و بی اعتمادی به قدرت‌های مستکبر، حامی جبهه مظلومان و دشمن جبهه مستکبران، وحدت سیاست و معنویت، مردم سالاری دینی، ظلم ستیزی، ولایت مداری، عدالت اجتماعی و قضاوت در مورد اشخاص را از دیگر ویژگی‌های گفتمان حضرت امام راحل عظیم الشان دانست و گفت: امام –ره- در جمله‌ای فرمودند ملاک حال فعلی افراد است و این که افراد در گذشته چه کاره بوده اند مهم نیست باید به حال فعلی افراد رجوع کرد.
 
اقبالی به ذکر نمونه‌هایی از تاریخ اسلام در این باره اشاره کرد و گفت: زبیر معروف به سیف الاسلام بود که در زمان پیامبر بزرگوار اسلام به نفع اسلام شمشیر‌ها زد، ولی در توطئه و فتنه‌ای که بر علیه امام علی در جنگ جمل راه افتاد دخیل شد و در نهایت هم در این مسیر غلط کشته شد؛ و همچنین شمری که در روز عاشورا سر حسین بن علی (ع) را از تنش جدا کرد و فرزند رسول خدا(ص) را به شهادت رساند از جانبازان و فرماندهان اسلام در جنگ صفین بود.
 
مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه ناحیه بردسکن همچنین توجه به مساله وحدت ملی و طرفداری از محرومان و دوری از اشرافی گری را از دیگر ویژگی‌های بارز گفتمان حضرت، اما –ره – خواند و گفت: امام(ره) همواره مسئولان را از کاخ نشینی بر حذر می‌داشت و توصیه می‌کرد که تا می‌توانند به فکر محرومان و مستضعفان باشند.
 
سرگرد حسین اقبالی در ادامه نیز به مشی و منش رهبر معظم انقلاب هم اشاره نمود که ادامه دهنده راه امام راحل عظیم الشان می‌باشند.