به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ سردار غلامحسین غیب پرور، رییس سازمان بسیج مستضعفین،صبح امروز در دیدار جمعی از جهادگران بسیجی استان خوزستان در مجتمع فرهنگی اقدامتی فجر با اشاره به نگاه عمیق و نافذ رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان و لزوم بهره مندی از این ظرفیت بانشاط و مؤمن انقلابی گفت:هیچ کس به اندازه رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای مد ظله العالی، در نظام جمهوری اسلامی جوانان را به صورت شایسته درک نکرد. دلیل آن این است که در نگاه ایشان جوان یک نیروی خلاق، مبتکر و دارای جسارت انقلابی است که در افراد غیر جوان این خصیصه ها وجود ندارد.
وی افزود: بخش اعظم بیانیه گام دوم رهبر فرزانه انقلاب مدظله العالی مرتبط با جوانان و در ارتباط با آنها تبیین شد. از طرفی نیز واگذاری مسئولیت ها در سپاه و بسیج به جانان موید این است که اعتماد و باور عملی برای سپردن امور به آنها به وجود آمده است.
سردار غیب پرور با اشاره به نقش کلیدی گروه های نقش آفرین در بسیج تصریح کرد: حقیقت ماموریت‌های ذاتی بسیج آن است که این سازمان اگر در عرصه های نقش آفرینی ورود نکند رو به افول می رود و کارکرد خود را از دست خواهد داد از همین رو گروه های نقش آفرین در بسیج باید خلاقانه به ماموریت های خود ادامه دهند.
وی افزود: ما در سازمان بسیج مستضعفین، سند و چشم اندازی را در 9 عرصه که هر عرصه به ۳۸ زیرگروه تقسیم می شود تدوین نموده ایم که یکی از عرصه های مهم نقش آفرینی گروه های جهادی است.بر همین اساس هدف اصلی از تشکیل گروه‌های جهادی تربیت، کادرسازی و جوانسازی برای پرورش نیروهای مومن انقلابی و ورود در عرصه های تربیتی،اقدام و عمل است.
سردار غیب پرور توسعه گروه های جهادی را در سازمان بسیج امری کلیدی دانست و عنوان کرد: در گام های آینده توسعه گروه های جهادی جز برنامه های بسیج است به نحوی که از هر 50 هزار پایگاه مقاومت، هر پایگاه یک گروه جهادی داشته باشد. اما گروه های جهادی تمهیداتی همچون بیمه و تجهیزات می خواهند لذا ما تکلیف داریم که نیازمندی های گروه های جهادی را تأمین کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری در جلسات مختلف به مسئولان نظام توصیه کردند که از نظر اعتبار و بودجه را بسیج را مورد حمایت قرار دهند اما متأسفانه تاکنون این اتفاقات محقق نشده است
سردار غیب پرور عنوان کرد: این درحالی است گروه های جهادی نیازمند ماشین،ابزار تخصصی و... هستند و تمام این موارد بودجه و هزینه دارد. از طرفی نیز موضوعات قانونی در گروه های جهادی یک اولویت است یکی از وجوه جهاد، مردمی بودن آن است از این رو جهاد یک اولویت برای انقلاب اسلامی است.امروز گروه های جهادی کارخانه تولید نیروهای طراز انقلاب اسلامی هستند و در دوران دفاع مقدس نیز کار های جهادی و روحیه ی جهادی در بین رزمندگان موج می زد.
وی افزود:باید در استان خوزستان بحث گروه های جهادی حرف اول را بزند و از 2 هزار پایگاه بسیج هر هر پایگاه یک گروه جهادی داشته باشد و بدانید که کمبود ها از جمله نبود اعتبارات و تجهیزات نباید ترمز راه شما جوانان شود.
سردار غیب پرور با اشاره به سیل ابتدای سال 98 و حضور نیروهای خدوم سپاه و بسیج برای کمک رسانی به سیل زدگان گفت: سیل ابتدای سال میزان و محکی برای شناخت نیروهای مخلص انقلاب اسلامی بود.
وی با بیان خاطره ای از شهید اسلامی نسب تصریح کرد: این شهید بزرگوار که بعد از 98 روز پیکرش سالم بود اذعان داشت؛ شهدا کسانی بودند که گام های مخلصانه را در دفاع از میهن اسلامی برداشتند؛ برهمین اساس ما با الگوگیری از راه شهدا می دانیم که نگاهمان به ماجرای سیل و خدمت رسانی به هموطنان عززیمان اعتقادی است.