به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ محمدرضا ابن‌الدین حمیدی شب گذشته در مراسم بزرگداشت شهید چمران و روز ملی بسیج اساتید در سالن خواجه نصیرالدین طوسی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: در حال حاضر از ۸۵ هزار عضو هیئت علمی در کشور، ۵۰ هزار استاد در سازمان بسیج اساتید نام‌نویسی کرده‌اند.

جانشین سازمان بسیج اساتید با اشاره به اینکه این سازمان پس از شکل‌گیری در سال ۷۹، مقاطع مختلفی را پشت سر گذاشته است تاکید کرد: پس از جذب و ساماندهی اساتید بسیجی، اولویت‌های فرهنگی مانند حلقه‌های صالحین و نشست‌های عمومی و تربیتی در دستور کار قرار گرفت.

ابن الدین حمیدی گفت: علاوه بر این در دوره‌ای پیوست‌ها و آموزش‌های فرهنگی را در اولویت قرار دادیم و سپس در راستای اعتلای حرکت سازمان بسیج اساتید حرکت‌های جدیدی را از سال ۹۶ آغاز کردیم.

وی ادامه داد: یکی از رسالت‌های اصلی سازمان بسیج اساتید این است که از تمامی ظرفیت‌های موجود در میان اساتید بسیجی در مسیر اعتلای انقلاب و نظام بهره گرفته شود؛ با وجود اینکه امروز سلبریتی‌ها به عنوان گروه مرجع جامعه شناخته می‌شوند، اما اساتید در میان مردم همچنان دارای احترام بالایی هستند و باید از این ظرفیت به درستی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه کارکرد‌های فرهنگی ـ. تربیتی، آموزشی، پژوهشی، اجرایی و مستشاری به عنوان کارکرد‌های اصلی بسیج اساتید مورد نظر است اظهار داشت: امروز اساتید بسیجی ما بدون توجه به گرایش‌های سیاسی خود می‌توانند دارای مرجعیت فرهنگی باشند و از این ظرفیت استفاده کنند.