به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در همایش فرماندهان و مسئولین نیروی زمینی سپاه که در مشهد برگزار شد با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف اظهار داشت  : جمهوری اسلامی به یک قدرت معتبر منطقه ای تبدیل شده است و این برای آمریکا قابل تحمل نیست.

وی افزود : هدف قرار دادن پهپاد دشمن که اخیرا اتفاق افتاد شرایط را به نفع جمهوری اسلامی تغییر داد و این اقدام هیمنه آمریکا را شکست.

سردار پاکپور با بیان اینکه پس از اتفاقات اخیر همه متوجه شدند که ما قدرتمند هستیم تاکید کرد  : هوشمندی و دشمن شناسی مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر ژاپن با معظم له زبانزد همه است .

فرمانده نیروی زمینی سپاه یادآور شد : با اتفاقات اخیر در استراتژی دشمن ابهام ایجاد شده و البته آن ها جمهوری اسلامی را رها نخواهند کرد ؛ لذا ما باید آمادگی های خود را در ابعاد مختلف از جمله مسائل اقتصادی افزایش دهیم و با بی اثر کردن تحریم ها توطئه دشمنان را خنثی کنیم.

سردار پاکپور با بیان اهمیت استفاده از توان داخلی برای رفع تحریم ها تاکید کرد : ما اگر در مقابل تحریم دشمنان ضعف نشان دهیم دشمن از این ابزار علیه ما استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به عهد شکنی آمریکا در برجام و هوشمندی مقام معظم رهبری در مقاومت فعال در برابر آمریکا عنوان داشت: ما نباید در مقابل دشمنان عقب نشینی کنیم و به همان میزان که ما در مقابل دشمن عقب نشینی کنیم آن ها به جلو خواهند آمد و به همین دلیل مقابله با عهد شکنی دشمنان در برجام در دستور کار جمهوری اسلامی قرار گرفت.

فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: ما در عرصه فناوری به یک قدرت قابل ملاحظه تبدیل شده ایم و نیازهای دفاعی را خودمان تامین می کنیم.

وی با بیان تلاش آمریکا در سلب فاکتور های قدرت بازدارندگی ایران اضافه کرد : فلج کردن قدرت اقتصادی ایران یکی از برنامه های نظام سلطه است.

سردار پاکپور یادآور شد : وظیفه ما پاسداران در این شرایط حضور پررنگ در صحنه برای رفع مشکلات ملت عزیز ایران است ، همانطور که در امداد رسانی در حادثه سیل و زلزله این موضوع را نشان دادیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اهمیت دکترین تهاجم به عمق دشمن تاکید کرد : دکترین تهاجم به عمق دشمن که در رزمایش پیامبر اعظم ۱۲ تمرین شد در دستور کار نیروی زمینی سپاه است و متناسب با این دکترین ، آموزش ؛ امکانات و تجهیزات و تربیت نیروی رزمنده ورزیده ، انقلابی و شجاع و مومن و بصیر فراتر از گذشته فراهم خواهد بود. 

وی با اشاره به اهمیت به روز بودن در حوزه تجهیزات دفاعی و فناوری گفت : پیشرفت در حوزه فناوری نظامی باید در دستور کار سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی قرار بگیرد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان خاطرنشان کرد : قدرت پهپادی و موشکی نیروی زمینی سپاه نسبت به گذشته ارتقا چشمگیری یافته و این موضوع قدرت ما را در نبردها افزایش می دهد.