به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ عبداله استیری با بیان اینکه برخی از روستاهای عشایری بخش روداب سبزوار از محروم ترین مناطق این شهرستان و به نوعی مناطق محروم کشور می باشد گفت: پس از شناسایی عرصه های انجام فعالیت جهادی الویت حضور گروهها در این مناطق بوده تا بتوانند در مدت محدود حضور قسمتی از مشکلات مردم را کاسته و تسکین دهند.

 

وی با بیان اینکه گروه جهادی دانشگاه حکیم سبزوار متشکل از 25 دانشجوی برادر و 18 دانشجوی خواهر به منطقه اعزام شده اند تصریح کرد: عرصه جهادی برادران در روستای ذوالفرخ بوده و انجام عملیات های عمرانی نظیر پی کنی ،تعمیر و مرمت منازل محرومین خواهد بود.

 

استیری همچنین ادامه داد با توجه به نیازهای فرهنگی منطقه و نیاز های آموزش در حوزه ها مختلف تاکید کرد: گروه جهادی خواهران هم متشکل از 18 نفر در روستای چاه ستاره مستقر و اقدامات و خدمات فرهنگی،آموزشی نظیر برگزاری کلاس های کمک درسی و مشاوره ای را ارائه داده اند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه سبزوار با بیان اینکه مدت این اردو 10 روز بوده و بسیاری و در این مدت دانشجویان در منطقه مستقر خواهند بود تاکید کرد: فاصله برخی ازروستاهای این بخش تا مرکز شهرستان به بیش از 110 کیلومتر نیز میرسد که این امر سبب افزایش محرومیات ها و مشکلات شده است.

 

وی همچنین به ارائه خدمات کمک معیشتی در روستاهای این بخش اشاره کرد و افزود: 10بسته مواد غذایی به ارزش 30میلیون ریال نیز در منطقه همرمان با حضور بسیجیان توزیع شده است.