به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛دادستان شهرستان نیشابور در این نشست با برشمردن وظایف ناصحین عنوان داشت :تذکر با زبان لین ومحبت آمیز و در مرحله بعد گزارش به نیروهای حاکمیتی  (نیروی انتظامی و داستان) از وظایف ناصحین می باشد.

اکبری مقدم تاکید کرد: نیروهای ناصحین به هیچ عنوان حق ورود به مرحله عملی را ندارند و اقدام عملی فقط وظیفه نیروی حاکمیتی می باشد.

دادستان نیشابور از ناصحین کمک خواست تا آنچه فکر می‌کنند از نظر انها ممکن است منکر باشد و نیاز به اصلاح داشته باشد  تذکر دهند و انچه که فکر می کنند خوب است و انجام نمی شود تذکر دهند تا عملی شود

اکبری مقدم  در گزارشی از حل ۵۰ درصد ی مشکلات مردم در طول یکسال  گذشته دربرنامه های سرکشی ازپایگاههای مقاومت بسیج و مساجد  با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه  نیشابور خبر داد و اظهارداشت:سامانه سجام  زیر نظر قوه قضاییه برای گزارشات مردمی راه‌اندازی شده است که با آمدن حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی  سرعت بیشتری گرفته است.

وی در ادامه به گزارشی  از اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان پرداخت و عنوان داشت: اقدامات این ستاد در سه دسته مساجد ادارات و اصناف قابل تقسیم بندی می باشد، در اصناف ساعات آموزشی از ۱۲ ساعت به ۱۸ ساعت رسیده که ۶ ساعت توسط مربیان ستاد امر به معروف ونهی از منکر بازاریان را آموزش می دهند، میز خدمت در  مساجد و ستاد نماز جمعه وحضور مدیران در مساجد  از دیگر برنامه این ستاد می باشد.

خاطر نشان می شود: دوره آموزشي ناصحین به بررسي فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر و شيوه‌هاي اشاعه آن در جامعه می پردازد و نيروهاي شركت‌كننده در اين دوره پس از موفقيت در آزمون نهايي در ماموريت هاي محوله از سوي نيروي مقاومت بسيج شركت مي‌كنند.

انتهای پیام/*