به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛

محرم و صفر پیر و جوان نمی‌شناسد و همه از آنجا که دل در گرو ولایت اهل بیت(ع) دارند در این ایام عزادار سرور و سالار شهیدان هستند.

جوانان شهر مشهدمقدس نیز از دیرباز پای کار هیئت‌ها و عزاداری‌ها بوده‌اند و مراسمات مختلفی را همزمان با این ایام به صورت روزانه برگزار می‌کنند و نکته مهم و مثبت قضیه این است که تمامی این فعالیت‌ها اصطلاحا هیئتی و خودجوش است و خود جوانان صفر تا صد پای کار هستند.

هر چه به ایام تاسوعا و عاشورای حسینی نیز نزدیک‌تر می‌شویم این برنامه‌ها و اقدامات مضاعف می‌شود و بر کمیت و کیفیت برنامه‌ها افزوده می‌شود.

جوانان عاشورایی جلسه «پیروان ولی عصر(عج)» نیز که یکی از جلسات حاشیه شهر مشهد است سوگواره «احلی من العسل» را برای نخستین بار در سطح هیئات و مساجد شهر مشهد در  مسجد صاحب الزمان(عج) خیابان گاز مشهد برگزار کردند.

در این جلسه که با محوریت امر به معروف و نهی از منکر در قیام امام حسین علیه السلام برگزار شد تعداد 150 نفر از نوجوانان و جوانان محله گاز و فاطمیه شرکت کردند.

قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی، ذکر مصیبت اهل بیت(ع) و سینه‌زنی از جمله برنامه‌هایی بود که در این مراسم برگزار شد.

حجت الاسلام سجادی نسب سخنران این مراسم به نقش جوانان در قیام امام حسین علیه السلام اشاره کرد و گفت: قیام امام حسین(ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفت. امر به معروف و نهی از منکر واجب فراموش شده اسلام است که دلیل انجام خیلی از گناهان است.