به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛ صبح امروز پنجشنبه 4 مهرماه گردهمایی بسیجیان آستان قدس رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان و کارکنان بسیجی این نهاد در محل سازمان مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد.

در این مراسم که به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس برپا شد، بسیجیان پایگاه‎ها و ادارات مختلف آستان قدس رضوی ضمن قرائت دسته جمعی زیارت عاشورا با آرمان‌های امام راحل و شهدا تجدید میثاق و عهد کردند.

علیرضا دلبریان رزمنده و راوی دفاع مقدس در ابتدای این مراسم به بیان خاطراتی از دوران هشت سال دفاع مقدس پرداخت و ابراز کرد: همه ما در مقابل شهدا سرافکنده و مدیون هستیم؛ باید پای درس شهدا زانو برنیم و ببینیم آنان چگونه ره صد ساله را یک شبه پیمودند.

وی با بیان اینکه شهدا حسینی زندگی کردند تا به عاشورا و کربلا رسیدند، اظهار کرد: کربلا آرمان، فکر و اعتقاد است و کسانی که به کربلا می‌رسند از دنیا، زر و زیور آن گذشتند.

این بسیجی و رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه دفاع مقدس باید همواره جریان داشته باشد و نباید تنها در یک هفته گرامی داشته شود، گفت: صفا، صمیمیت و خلوص بسیجیان و همچنین فداکاری فرمانده‌هان بود که موجب شد دشمنان با وجود در اختیار داشتن امکانات، قوا و حمایت‌های کشورهای استکباری، موفق نشوند به اهدافشان برسند.

وی تصریح کرد: رمز موفقیت شهدا این بود که به فرمایشات امام خمینی(ره) لبیک گفتند و پیام امام راحل را اجرا کردند؛ امروز نیز اگر ما می‌خواهیم موفق باشیم رمز آن تبعیت از رهبری معظم و ولایت فقیه است.

دلبریان خاطرنشان کرد: آن دوران دشمنان سرزمین، خاک و جان ما را هدف قرار داده بودند و امروز اعتقادات و باورهای ما را نشانه گرفته است، اما ما همواره پای اعتقادات و باورهایمان ایستاده‌ایم.

دلبریان در ادامه به روایت خاطراتی از شهدای غواص و شهید چمران و جهان آرا پرداخت و گفت: شجاعت، مدیریت و حضور در صحنه و میدان جنگ از ویژگی‌های بارز فرماندهان دوران دفاع مقدس بود و همین ویژگی موجب می‌شد جوانان با انگیزه و شور بیشتری در میدان حضور یابند.