به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛

مهدی باقرزاده، مسئول دفتر نمایندگی حفظ آثار در تربت‌حیدریه  صبح امروز  در همایش پیشکسوتان دفاع مقدس افزود: با وجود کارهای ارزشمندی که برای انتقال و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صورت گرفته، با این حال هنوز در حوزه کارهای فرهنگی می‌شد کارهای بهتری انجام داد.

وی تصریح کرد: معنی و مفهوم این کلام من آن است که در کنار کم‌کاری، جلوی تولیدات فرهنگی مبتذل را هم نگرفتیم.

باقرزاده ضمن انتقاد از ساخت و نمایش مجموعه فیلم‌های "اخراجی‌ها" گفت: یعنی آیا واقعاً جبهه‌های ما جای عشق و عاشقی دختر و پسرها بوده و یا آیا واقعاً جبهه جای "اراذل و اوباش" بود؟

وی با تأکید بر انتقال مفهوم درست ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: خوشبختانه هنوز بسیاری از کهنه سربازها و خاک جبهه‌ها خورده در بین ما هستند تا خاطرات آن دوران خود را بیان کنند و این وظیفه ما است تا تاریخ شفاهی آن دوران را با کمک این بزرگواران به نسل کنونی منتقل کنیم.

یکی از پیشکسوتان و جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس نیز گفت: رزمندگان اسلام شکستشان هم پیروزی و پیروزی‌شان هم پیروزی تلقی می‌شود زیرا این وعده قرآن است.

محمود باقرزاده با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس ما ابهت غرب را شکستیم، افزود: نه از جنگ در آن دوران پیشمان هستیم، چون به تکلیف خود عمل کردیم و نه امروز جنگ‌طلب هستیم و همچنان در آمادگی دفاعی بسر می‌بریم و همچون گذشته اجازه نمی‌دهیم حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی مورد گزند دشمنان قرار بگیرد.

شهرستان تربت‌حیدریه ۶۷۷ شهید،  ۲۵۰۰ جانباز و ۱۴۱ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.