به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛

عظیم ابراهیم‌پور، مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی مناطق محروم کشور ظهر امروز در گردهمایی جهادگران خراسان رضوی که در موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در دیدار خصوصی که رهبر انقلاب با جهادگران داشتند، ایشان به نکات قابل توجهی در خصوص گروه‌های جهادی اشاره کردند و پس از این دیدار مقام معظم رهبری نامه‌ای مهم را خطاب به جهادگران نوشتند که این نامه در همایش بزرگ جهادگران خوانده شد.

وی افزود: رهبر انقلاب در این جلسه بر معنویت در گروه‌های جهادی تأکید داشتند که این امر نیز در جلسه جهادگران در دوم اردیبهشت 92 نیز بیان شده بود و ایشان جوانان را بر تلاوت قرآن، برپایی نماز جماعت و اخلاق نیکو توصیه کردند.

ابراهیم‌پور تصریح کرد: مقام معظم رهبری دو سال گذشته نیز فرمودند دغدغه امروز ما عافیت‌طلبی خواص و برخی انقلابیون است زیرا عافیت‌طلبی دچار شدن افراد به بسیاری از رذائل اخلاقی است و از طرف دیگر رهبری می‌فرمایند که روحیه جهادی باید در شما نهادینه شود.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی مناطق محروم کشور خاطرنشان کرد: یک سری قوانین و بسترهای محرومیت زا در کشور وجود دارد ازاین‌رو مجلس و دولت باید در این قوانین بازنگیری داشته باشند و از طرف دیگر ما این قوانین محرومیت زا را شناسایی و در قالب 6 جلد به مقام معظم رهبری گزارش داده‌ایم.

وی بیان کرد: مشاورین اوباما به او توصیه کردند که برای مقابله با ایران، ابتدا باید مراکز تولید آن تعطیل شود و روستاها باید به جای تولید به سمت جهانگردی و صنایع دستی بروند و متأسفانه شاهد آنیم که امروز روستاهای ما که مراکز اصلی تولید کشور محسوب می‌شود با اعمال سیاست‌های اشتباه در حال تخلیه شدن هستند.

ابراهیم‌پور گفت: به‌طور میانگین هر ۳ روز یک روستا در کشور به دلیل اتخاذ سیاست‌های محرومیت‌زا تخلیه می‌شود و این یعنی جمعیت تولیدکننده به جمعیت مصرف‌کننده تبدیل می‌شود و به دنبال آن حاشیه شهر گسترش می‌یابد.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی مناطق محروم کشور با انتقاد از سیاست‌های اتخاذ شده در آموزش و پرورش، گفت: در مدارس ما دانش آموزان با فرهنگی شهری بزرگ می‌شوند لذا شاهد آنیم که وقتی این کودکان که با یک فرهنگ اشتباه رشد کرده‌اند در جوانی بدون هیچ حرفه یا سرمایه خاصی به شهر مهاجرت می‌کنند.

وی یادآور شد: نمی‌توان با 10 یا 15 روز کار آبادانی یا فرهنگی در روستاها کار خاصی را پیش برد، باید با روستایی‌ها زندگی کرد تا بتوانیم تأثیر مثبتی در آن روستا ایجاد کنیم.

همان‌طور که رهبری فرمودند باید کار رسانه‌ای عظیم و هنرمندانه انجام شود و از طرف دیگر مقام معظم رهبری فرمودند که حدود 90 درصد از جوانان در اردوهای جهادی شرکت نمی‌کنند لذا باید برنامه‌های خاصی ایجاد شود تا دیگر جوانان نیز مزه خدمت‌رسانی را بچشند.

ابراهیم‌پور تصریح کرد: حضرت آقا با پیشرفت موافق هستند نه با توسعه زیرا در توسعه ما را به سمت فرهنگ غربی هدایت می‌کند اما پیشرفت ما را به سمت حکومت امام زمان(عج) هدایت می‌کند.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی مناطق محروم کشور گفت: اقتصاد مقاومتی مردم محور است نه بانک محور و دولت محور ازاین‌رو باید به جای اینکه سرمایه‌دار را محور کنیم باید تمام افراد را در روستاها محور قرار دهیم.

وی بیان کرد: اساس آبادانی کشور در ساماندهی نظام مشاغل است ازاین‌رو باید گروه‌های جهادی بر ایجاد توانمندسازی و اشتغال برای مناطق محروم و روستاها همت کنند و امروز جنگ اصلی در عرصه‌های جهادی و محرومیت‌زدایی است.

ابراهیم‌پور با بیان اینکه آیا مشکل امروز روستاهای ما اینترنت است؟!، گفت: یکی از خیانت‌های این دولت که توسط آقای جهرمی انجام شد، پوشش 90 درصدی روستاها به اینترنت پرسرعت بوده است، ازاین‌رو با گسترش اینترنت در روستاها شاهد حرکت به سوی توسعه غربی هستیم.

انتهای پیام/