به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛

ظهر امروز گردهمایی جهادگران خراسان رضوی با حضور 250 جهادگر از سراسر خراسان رضوی در موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد.

سید رضا موسوی، دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس اظهار کرد: در ملاقات فعالان جهادی با مقام معظم رهبری در یک ماه گذشته، ایشان بر ارتباط و هم‌افزایی گروه‌های جهادی با یکدیگر و ارگان‌هایی که می‌توانند کمک کنند تأکید داشتند که این گردهمایی نیز با این هدف تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه این جلسه سومین گردهمایی فعالان اجتماعی خراسان رضوی است، افزود: طی جلسه‌ای که با دستگاه‌های فعال در عرصه جهادی و محرومیت‌زدایی داشتیم مقرر شد تا زمینه‌های ارتباط گروه‌های جهادی و ارگان‌های مرتبط ایجاد شود.

موسوی گفت: در این گردهمایی 250 نفر از فعالان حوزه اجتماعی در عرصه‌های جهادی، فرهنگی، سلامت، خیریه‌ای، ازدواج، خانواده، کارآفرینان اجتماعی و محرومیت‌زدایی حضور دارند.

دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه در این گردهمایی به آسیب‌شناسی اقدامات جهادی نیز پرداخته شده است، گفت: امروز دیگر زمان آن نیست که گروه‌های جهادی بروند و بسته ارزاق پخش کنند یا صرفاً کارهای عمرانی انجام دهند،  گروه‌های جهادی باید تبدیل شوند به هسته‌های پیشرفت و با تمرکز بر مناطق محروم، بروند و مشکلات آن ها را ریشه ای حل کنند.

در ادامه حبیب‌الله آسوده، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی اظهار کرد: در محرومیت‌زدایی بچه‌های انقلابی باید پای‌کار بی آیند و ما در کمیته امداد این آمادگی را داریم که فرصت خدمت‌رسانی را برای این بچه‌ها ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بچه‌های انقلابی و نهادهای انقلابی نیز باید از ما حمایت کنند و نگذارند شبهاتی که به کمیته امداد وارد می‌شود گسترش یابد.

آسوده در خصوص شبهات وارد شده جهت دور کردن مردم از فرهنگ پسندیده صدقه توسط دشمن، افزود: بر اساس مصوبات و قوانین ما در کمیته امداد هیچ صدقه‌ای حتی از یک شهر به شهر دیگر نمی‌رود چه برسد به اینکه صدقه یک شهر به کشور دیگر برود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی یادآور شد: در کمیته امداد برنامه توانمندسازی و کارآفرینی برای نیازمندان را در دستور کار قرار داده‌ایم و در این راستا ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه امسال در اختیار داریم که به افراد واجد شرایط اعطا می‌شود.

وی تصریح کرد: در اعطای وام‌ها اولویت ما با افرادی است که پای‌کار انقلاب هستند و این تسهیلات به افراد واجد شرایط تعلق می‌گیرد تا با ایجاد توانمندسازی، اشتغال پایدار ایجاد شود.

آسوده با بیان اینکه امروز در جنگ اقتصادی با دشمن هستیم ادامه داد: ما نیازمند امام‌های اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی هستیم و اینجاست که تمام جوانانی که دلشان برای انقلاب می‌تپد باید وارد این عرصه شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی  گفت: 204 مرکز نیکوکاری به همت مردم، ائمه جمعه و کمیته امداد امام خمینی(ره) در مساجد خراسان رضوی ایجاد شده است که این مراکز کمیته امداد کوچکی در محله، روستا و شهر هستند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 600 دستگاه سرویس مدارس مخصوص مدارس دخترانه کم داریم، گفت: ما این آمادگی را داریم که با حمایت بانوان جهادی این کمبود را در سطح سرویس مدارس دخترانه جبران کنیم.

آسوده تأکید کرد: اگر نیروهای انقلاب وارد نشوند افراد دیگر جای آن‌ها را در عرصه‌های مختلف پر می‌کنند لذا درخواست دارم تا نیروهای انقلابی با احساس تکلیفی که دارند در تمام عرصه‌ها ورود پیدا کنند.

انتهای پیام/