به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛سرهنگ پاسدرا سید علی اکبر حسینی سپاه ناحیه شهرستان نیشابور در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز گفت: در واقعه غدیر، پیامبر گرامی اسلام (ص) با برگزیدن حضرت علی(ع) به عنوان جانشین خود، دین اسلام را کامل کرد، برگزاری چنین برنامه‌هایی تاثیر بسزایی در آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ ولایت دارد.

وی افزود: ستاد بزرگداشت این روز بزرگ با اهتمام نيروي مقاومت بسيج  نيشابور وهمکاری دستگاههای اجرایی شهرستان آغاز به کار کرد و  اين نمايش واره بصورت ميداني ودر منطقه اي دوهكتاري  با حضور بیش از ۲۰۰ هنرمند به اجرا در خواهدآمد و هنرمندان بسیجی  نيشابورتمرین این کار را آغاز واجرایی نمودند.

حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت گرامیداشت واقعه غدیرخم به عنوان روز بزرگ و تاریخ ساز در مکتب اسلام عید غدیرخم و آغاز ولایت حضرت علی(ع)، سرآغاز یک تحول عظیم و ماندگار در تاریخ اسلام است.

وی یادآور شد: کار تحقیقاتی توسط كارشناسان هنري و مذهبي پیرامون روز غدیر خم و اتفاقات پیرامون آن انجام شد  و درنهايت واقعه غدیرخم به عنوان یکی از مهمترین بخش های تاریخ اسلام و به خصوص تشيع علوي  برای هفتمين بار بصورت ميداني در شهرستان نیشابور بااجراي نمايش وبازسازی و به صورت نمادین برگزارمی  شود.

فرمانده سپاه ناحیه نیشابور تصریح کرد: این مراسم درروز شنبه ۱۸ شهریور۹۶ ساعت ۹ صبح  درانتهای  بلوار شهید سردارنورعلی شوشتری (جاده باغرود)بالاتر از فرودگاه آموزشی  نیشابور ویژه عموم مردم برگزار می شود.

انتهای پیام/