به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛سرهنگ پاسدار سید علی اکبر حسینی فرمانده سپاه ناحیه نیشابور و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: امر به معروف و نهی از منکر را در تمام اداره ها و مساجد را گسترش خواهیم داد، ستادی را در خیابان هفده شهرستان نیشابور احداث کرده ایم.

وی افزود: باید همه کمک کنند تا این فریضه فراموش شده در سطح کشور گسترش یابد و از این فراموشی نجاتش دهیم.

حسینی گفت: ستاد احیا مکان مستقلی را برای ستاد دارد و شورای مرکزی به طور مرتب جلسات خود را تشکیل می دهد، بر اساس ابلاغ جدید جلسه اخلاق را هر دو هفته برای مدیران برگزار می کنیم.

وی بیان کرد: امسال ۱۶۰نفر از ضابطین را آموزش داده ایم تا برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان آماده باشند، توسط اعضا به صورت میدانی به بعضی اصنافی که رعایت نمی کنند تذکر داده می شود.

دبیر ستاد امر به معروف نیشابور گفت: بر اساس قانون نظارت مردم و دولت بر یکدیگر واجب است، اگر مسئولی کار اشتباهی انجام داد وظیفه شرعی مردم است که گزارش دهند و ما از جنبه امر به معروف تذکر لازم با شیوه ای مناسب که آبروی شخص مقابل از بین نرود و بدون اینکه کسی متوجه شود را انجام می دهیم.

وی افزود: تذکر لسانی وظیفه همگانی است، نقش مردم در ترویج امر به معروف و نهی از منکر بسیار مؤثر است.

حسینی گفت: مرحله اول تذکر لسانی توسط مردم است و اگر اثرگذار نبود در مراحل بعدی توسط دولت و ستاد پی گیری خواهد شد.

وی بیان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی امر به معروف و نهی از منکر حتما تأثیر دارد اما ما از این امر غفلت کرده ایم.

حسینی گفت: تذکر لسانی به عهده مردم است اما به لحاظ برخورد قهری یا قانونی برعهده قانون است و سعی ما بر این است تا جایی که ممکن است ارشادی باشد.

انتهای پیام/