به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا(علیه السلام)؛فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جغتای در گفتگو با خبرنگار ما گفت:عصبانیت شب گذشته ترامپ  ناشی از نفوذ تاثیر گذار و راهبردی ایران در منطقه است و  افزود: نفوذ و قدرت بازدارانده جمهوری اسلامی آنها را عصبانی کرده است و هر روز به بهانه های واهی به دنبال ایجاد فشار علیه کشورمان و سپاه پاسداران هستند.

ترامپ! از این عصبانیت بمیر!

وی خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: از این عصبانیت بمیر، چرا که خواب و رویای استکبار جهانی درباره ایران هرگز محقق نخواهد شد و آینده منطقه بدست ساکنان خاورمیانه و فرزندان مقاومت رقم خواهد خورد نه لشکرکشی ها و به راه اندازی جنگ های نیابتی.

زرقانی یادآور شد: خوی متوحشانه ترامپ، فطرت ذاتی سیاست های ایالات متحده در برخورد با دیگر کشورها را برملا کرده است، فطرتی که بر مبنای هتاکی، فحاشی و نقض حقوق دیگر ملل جهان استوار بوده و حقی برای دیگران در راستای دستیابی صلح آمیز به فناوری های روز و دفاع از خود قائل نمی باشد.

آرزوی بازدید از مراکز نظامی ایران را به گور می برید

درخواست بازدید از مراکز نظامی کشورمان موضوع دیگری بود که زرقانی با اشاره به آن اظهار داشت: آمریکایی ها بر حسب محاسبات مغرضانه خود بدنبال تحمیل خواسته غیر معقولانه بازدید از مراکز نظامی کشورمان هستند، خواسته ای که فقط در حد یک رویای به گور رفته باقی خواهد ماند و هرگز اجازه عملی شدن به آن را نمی دهیم.

وی گفت: حفاظت از اطلاعات و جزییات مراکز نظامی موضوعی نیست که بشود براحتی از کنار آن گذشته و به جاسوسان آمریکا در قالب بازرسان بین المللی اجازه بازرسی از پادگان ها و پایگاههای نظامی را داد.

آمریکایی ها هیچوقت قابل اعتماد نبودند

فرمانده سپاه جغتای خاطرنشان کرد: تاریخ نشان می دهد که آمریکایی ها هیچوقت قابل اعتماد نبوده اند و هرگز نمی شود برای اجرای یک تعهد بین المللی بر روی آنها حساب باز کرد.

وی با طرح این سوال که: آیا تمام کشورهایی که با آمریکا رابطه دارند پیشرفت کرده اند؟ تصریح کرد: لزوما رابطه داشتن با آمریکایی ها زمینه ساز پیشرفت و توسعه نیست، و کشورهایی وجود دارند که سالهاست با این شیطان بزرگ روابط اقتصادی و نظامی دارند، اما پیشرفت نکرده اند بلکه روز به روز ضعیف تر و وابسته تر شده اند.

زرقانی فضای بوجود آمده را بهترین فرصت برای عبرت گرفتن به منظور امیدوار نبودن به بیگانگان دانست و خاطرنشان کرد: مدتهاست که مبحث راهبردی اقتصاد مقاومتی و توجه به توانمندی های داخلی بر روی زمین مانده و دولتها در این زمینه کار محسوسی انجام نداده اند، چرا که امید ورود سرمایه های خارجی و کمک آنها به توسعه کشور یکی از موانع توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی بوده است.

انتهای پیام/